Spotkanie opłatkowe seniorów w Stobnie

W piątek 8 grudnia 2023 odbyło się już tradycyjne, coroczne Spotkanie Opłatkowe Seniorów, które zgromadziło kilkadziesiąt serdecznych osób z naszej lokalnej społeczności. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło nie tylko seniorów z naszej gminy, ale także zjednoczyło członków Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Powiatu Polickiego.  

Dnia Dziecka w Przecławiu [FOTORELACJA]

Wesoły i barwny dzień dla naszych najmłodszych mieszkańców przyniósł wiele radości i uśmiechów. 1 czerwca o godzinie 15:00 na terenie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyły się oficjalne gminne obchody Dnia Dziecka. Organizacja tego wydarzenia przyciągnęła zarówno małe, jak i większe dzieci, które mogły cieszyć się licznymi…

Rusza konkurs dla dzieci i młodzieży

Najmłodsze dzieci będą mogły wykazać się plastycznie, starsze fotograficznie, a młodzież będzie mogła nakręcić film. „Gmina Kołbaskowo oczami dzieci i młodzieży" - to tytuł konkurs organizowanego przez Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo, który rusza właśnie teraz i potrwa do końca maja. Dla zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.  

Zajączek odwiedził przedszkolaków

Na dzień przed przerwą Wielkanocną, zajączek stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo odwiedził maluchy w przedszkolach gminy Kołbaskowo. Nie zapomniał także o najmniejszych dzieciach w przecławskim żłobku. Były słodycze, upominki, uśmiechy na ustach oraz wspólne zdjęcia.  

"Barwy natury barwami życia" - finał projektu

Spotkania w świetlicach, warsztaty i nauka jak robić zdjęcia. Jakim sprzętem, w jakim oświetleniu i jakim plenerze? Potem wyjścia na łono natury, aby pokazać piękno otaczającej nas przyrody, lub wykonać ładne zdjęcia portretowe w terenie. Na koniec wystawy. Właśnie zakończył się projekt stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo pod nazwą "Barwy natury…

Przygotowaliśmy 250 paczek dla seniorów!

Za nami pracowity grudzień. Oprócz pomocy przy organizacji Mikołajek w Przecławiu i przygotowaniu paczek dla dzieci - nasze stowarzyszenie wraz ze sponsorami przygotowało 250 paczek dla najstarszych mieszkańców gminy. W połowie grudnia, w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyło się pakowanie. Dzięki licznym pomocnikom, prace poszły ekspresowo.…
facebook_page_plugin

Mieszkańcy gminy Kołbaskowo szyją maseczki - Ty też możesz pomóc #Masks4All

szyja maseczkiRuszyła akcja "Maseczka dla mieszkańca". Dzięki niej każdy mieszkaniec Gminy Kołbaskowo będzie mógł bezpłatnie otrzymać maseczkę wielokrotnego użytku, która po wcześniejszej sterylizacji np. wypraniu w odpowiedniej temperaturze i wyprasowaniu, zmniejszy ryzyko zarażenia siebie i innych podczas przemieszczania się w przestrzeni publicznej. Dzięki specjalnej kieszonce możliwe jest zastosowanie filtra, który może być umieszczony jako dodatkowa warstwa. Najprostszym filtrem jest docięty worek do odkurzacza, chusteczka higieniczna lub trzykrotnie złożony ręcznik papierowy.

 

Przykład Czech pokazuje, że noszenie maseczek przez wszystkich mieszkańców tego kraju znacząco spowolniło koronawirusa. Do akcji włączyło się także stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo.


W jaki sposób możesz pomóc?
- Przede wszystkim załóż maseczkę, kiedy wychodzisz z domu.
- Jeśli umiesz szyć na maszynie, możesz włączyć się do przygotowywania maseczek. W tym celu zgłoś się do prezesa naszego stowarzyszenia Renaty Wójcik tel. 505 148 055.
- Zachęcamy również do przekazywania materiałów, takich jak: bawełna, gumki czy nici. W tym celu prosimy o kontakt z Urzędem Gminy Kołbaskowo.
- Osoby chcące wesprzeć akcję finansowo mogą wpłacać dowolną kwotę na konto stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. Środki przeznaczone zostaną na zakup materiałów do szycia maseczek.

Konto bankowe BGŻ BNP PARIBAS 05 2030 0045 1110 0000 0250 6980

Tytuł wpłaty: darowizna na maseczki

Dlaczego warto nosić maseczki?
Minister Zdrowia 5 kwietnia 2020 r. wyraził opinię, że „powoli powinniśmy iść w kierunku obowiązkowych maseczek na ulicach, w sklepach, w pracy”. – Mamy coraz więcej ludzi bezobjawowo zakażonych. I wtedy ta maseczka ma sens. Ona oczywiście jest dla chorych, ale są też chorzy bezobjawowo. Do tej pory mieliśmy jeszcze bardzo mało takich chorych w Polsce, w związku z tym prawdopodobieństwo, że ktoś na ulicy czy na spotkaniu spotka się z osobą zakażoną, było relatywnie nieduże. Teraz jest coraz większe. Weszliśmy w nowy, kolejny etap zakażeń – stwierdził.

Jak otrzymać maseczkę?
Każdy mieszkaniec naszej gminy, który chciałby bezpłatnie otrzymać taką maseczkę, proszony jest o kontakt telefoniczny (SMS) z Sołtysem swojej miejscowości w terminie do 10 kwietnia 2020, a mieszkańcy przecławskich i warzymickich osiedli z Urzędem Gminy Kołbaskowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Szczegóły można znaleźć na stronie www.kolbaskowo.pl i fanpage’u Gmina Kołbaskowo – zajrzyj, polub, udostępnij.

Pamiętaj! Najlepiej #ZostańWDomu. A jeśli musisz wyjść #Masks4All.

 

szyja maski

Pin It