Spotkanie opłatkowe seniorów w Stobnie

W piątek 8 grudnia 2023 odbyło się już tradycyjne, coroczne Spotkanie Opłatkowe Seniorów, które zgromadziło kilkadziesiąt serdecznych osób z naszej lokalnej społeczności. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło nie tylko seniorów z naszej gminy, ale także zjednoczyło członków Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Powiatu Polickiego.  

Dnia Dziecka w Przecławiu [FOTORELACJA]

Wesoły i barwny dzień dla naszych najmłodszych mieszkańców przyniósł wiele radości i uśmiechów. 1 czerwca o godzinie 15:00 na terenie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyły się oficjalne gminne obchody Dnia Dziecka. Organizacja tego wydarzenia przyciągnęła zarówno małe, jak i większe dzieci, które mogły cieszyć się licznymi…

Rusza konkurs dla dzieci i młodzieży

Najmłodsze dzieci będą mogły wykazać się plastycznie, starsze fotograficznie, a młodzież będzie mogła nakręcić film. „Gmina Kołbaskowo oczami dzieci i młodzieży" - to tytuł konkurs organizowanego przez Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo, który rusza właśnie teraz i potrwa do końca maja. Dla zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.  

Zajączek odwiedził przedszkolaków

Na dzień przed przerwą Wielkanocną, zajączek stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo odwiedził maluchy w przedszkolach gminy Kołbaskowo. Nie zapomniał także o najmniejszych dzieciach w przecławskim żłobku. Były słodycze, upominki, uśmiechy na ustach oraz wspólne zdjęcia.  

"Barwy natury barwami życia" - finał projektu

Spotkania w świetlicach, warsztaty i nauka jak robić zdjęcia. Jakim sprzętem, w jakim oświetleniu i jakim plenerze? Potem wyjścia na łono natury, aby pokazać piękno otaczającej nas przyrody, lub wykonać ładne zdjęcia portretowe w terenie. Na koniec wystawy. Właśnie zakończył się projekt stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo pod nazwą "Barwy natury…

Przygotowaliśmy 250 paczek dla seniorów!

Za nami pracowity grudzień. Oprócz pomocy przy organizacji Mikołajek w Przecławiu i przygotowaniu paczek dla dzieci - nasze stowarzyszenie wraz ze sponsorami przygotowało 250 paczek dla najstarszych mieszkańców gminy. W połowie grudnia, w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyło się pakowanie. Dzięki licznym pomocnikom, prace poszły ekspresowo.…
facebook_page_plugin

Biała sobota po raz dziesiąty. Łatwiej zapobiegać - trudniej leczyć.

biala sobota 2019 po raz 10Stawiamy na profilaktykę - takie jest co roku motto "Białej Soboty", która odbyła się po raz dziesiąty w Przecławiu. Każdy z mieszkańców mógł już od 8:30 rano zbadać sobie krew a od 9:00 wykonać jedno z kilkunastu badań. Niektórzy z pacjentów opuścili szkolne sale-gabinety dopiero o godzinie 14:00. Tym razem nie trzeba było czekać długo na badania.

 

 

Zrobiłam przed chwilą badanie krwi, na początku rzeczywiście była kolejka, bo każdy na czczo. Ale teraz jest już prawie pusto w laboratorium - mówi pani Krystyna z Przecławia. Zapisałam się w kolejkę na USG tarczycy, odbywa się w dwóch gabinetach, ale niestety idzie wolno, bo ten co bada też musi zrobić opis. Zadzwoniłam też do męża aby przyszedł bo jest urolog i prawie nie ma kolejki. Można zrobić USG nerek i jąder oraz zbadać sobie prostatę.

Kilka szkolnych sal, na czas badania, wyposażono w specjalistyczną aparaturę. Przez ponad cztery godziny pacjenci bezpłatne badania dermatologiczne, endokrynologiczne, ortopedyczne, kardiologiczne, neurologiczne, pulmonologiczne, oraz podologiczno-rehabilitacyjne. Przed budynkiem szkoły zaparkowały specjalistyczne wozy do wykonania radiologii, badania słuchu oraz osteoporozy.

Pomysł na rozpoczęcie działań związanych z profilaktyką prozdrowotną zrodził się po spotkaniu, jakie odbyło się w Polskim Radiu Szczecin ponad 10 lat temu - mówi Dorota Trzebińska, były sołtys Przecławia, obecnie przewodnicząca rady gminy Kołbaskowo. Zostali na nie zaproszeni sołtysi z naszego regionu. Dużo mówiło się o profilaktyce prozdrowotnej. Byłam tam z ówczesną sołtyską Kołbaskowa Basią Drozdalską, a rok później z obecną panią wójt Małgorzatą Schwarz. Po spotkaniu podeszłyśmy do ówczesnej szefowej Centrum Onkologii na Golęcinie i byłyśmy tak uparte, że w końcu zaprosiła nas do siebie i ustaliłyśmy pierwszą wizytę mammobusu w naszej gminie. Bardzo szybko wpadłyśmy na pomysł rozszerzenia badań i w 2009r., przy ogromnym wsparciu doktor Balińskiej, odbyła się pierwsza Biała Sobota.

W szkole swoje stoisko miał NFZ, gdzie można było wystąpić o kartę EKUZ oraz założyć konto ZIP. Na stoisku obok pracownicy gminny pomagali wypełniać wnioski o Kartę Mieszkańca Gminy Kołbaskowo. Razem z "Białą Sobotą" funkcjonowała kawiarenka, którą przygotowała szkolna rada rodziców, pchli targ oraz zbiórka ciepłych koców i kołder dla zwierząt. Razem z Miedzygminnym Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej dziękujemy serdecznie za włączenie się do akcji! - mówi Mateusz Jaworski, sołtys Przecławia. Jesteście wspaniali. Pieski będą miały cieplutko w te zimowe dni. To wszystko dzięki Wam!

Organizatorem całego wydarzenia była gmina Kołbaskowo wraz ze stowarzyszeniem Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo.

Pin It