Spotkanie opłatkowe seniorów w Stobnie

W piątek 8 grudnia 2023 odbyło się już tradycyjne, coroczne Spotkanie Opłatkowe Seniorów, które zgromadziło kilkadziesiąt serdecznych osób z naszej lokalnej społeczności. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło nie tylko seniorów z naszej gminy, ale także zjednoczyło członków Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Powiatu Polickiego.  

Dnia Dziecka w Przecławiu [FOTORELACJA]

Wesoły i barwny dzień dla naszych najmłodszych mieszkańców przyniósł wiele radości i uśmiechów. 1 czerwca o godzinie 15:00 na terenie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyły się oficjalne gminne obchody Dnia Dziecka. Organizacja tego wydarzenia przyciągnęła zarówno małe, jak i większe dzieci, które mogły cieszyć się licznymi…

Rusza konkurs dla dzieci i młodzieży

Najmłodsze dzieci będą mogły wykazać się plastycznie, starsze fotograficznie, a młodzież będzie mogła nakręcić film. „Gmina Kołbaskowo oczami dzieci i młodzieży" - to tytuł konkurs organizowanego przez Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo, który rusza właśnie teraz i potrwa do końca maja. Dla zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.  

Zajączek odwiedził przedszkolaków

Na dzień przed przerwą Wielkanocną, zajączek stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo odwiedził maluchy w przedszkolach gminy Kołbaskowo. Nie zapomniał także o najmniejszych dzieciach w przecławskim żłobku. Były słodycze, upominki, uśmiechy na ustach oraz wspólne zdjęcia.  

"Barwy natury barwami życia" - finał projektu

Spotkania w świetlicach, warsztaty i nauka jak robić zdjęcia. Jakim sprzętem, w jakim oświetleniu i jakim plenerze? Potem wyjścia na łono natury, aby pokazać piękno otaczającej nas przyrody, lub wykonać ładne zdjęcia portretowe w terenie. Na koniec wystawy. Właśnie zakończył się projekt stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo pod nazwą "Barwy natury…

Przygotowaliśmy 250 paczek dla seniorów!

Za nami pracowity grudzień. Oprócz pomocy przy organizacji Mikołajek w Przecławiu i przygotowaniu paczek dla dzieci - nasze stowarzyszenie wraz ze sponsorami przygotowało 250 paczek dla najstarszych mieszkańców gminy. W połowie grudnia, w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyło się pakowanie. Dzięki licznym pomocnikom, prace poszły ekspresowo.…
facebook_page_plugin

Spotkanie opłatkowe seniorów w Stobnie

Wigilia 2023W piątek 8 grudnia 2023 odbyło się już tradycyjne, coroczne Spotkanie Opłatkowe Seniorów, które zgromadziło kilkadziesiąt serdecznych osób z naszej lokalnej społeczności. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło nie tylko seniorów z naszej gminy, ale także zjednoczyło członków Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Powiatu Polickiego.

 

 

 

W świetlicy środowiskowej w Stobnie w pięknie udekorowanej sali oraz przy bogato zastawionym stole gościliśmy p. Małgorzatę Schwarz Wójta Gminy Kołbaskowo, Przewodniczącą Zarządu PZERiI w Policach p. Gabrielę Maciejewską i Dyrektora GOKSIR w Przecławiu, p. Rafała Roguszkę.

Organizację tego pięknego spotkania podjęli się z ogromnym zaangażowaniem Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo, Koło Emerytów i Rencistów ze Stobna, oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Stobnie. Dzięki ich wspólnym wysiłkom stworzono atmosferę pełną ciepła i wzajemnej życzliwości.

W programie nie zabrakło artystycznych wrażeń – scenę uświetnili utalentowani artyści zespołów wokalnych: Retro, Nadodrzanki i Siadliczanki. Wspólne śpiewanie kolęd sprawiło, że niebo pełne było świątecznej magii.

Po części artystycznej wszyscy uczestnicy mieli okazję delektować się pysznym poczęstunkiem, który przygotowali życzliwi wolontariusze. To był nie tylko czas radosnych rozmów, ale również chwil refleksji i dzielenia się wzajemną życzliwością.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego wyjątkowego wydarzenia, tworząc wspólnie niezapomnianą atmosferę świąt. Niech te magiczne chwile towarzyszą nam przez cały nadchodzący rok!

Wydarzenie dofinansowane zostało z budżetu Powiatu Polickiego na rok 2023, odbyło się pod patronatem honorowym Starosty Polickiego i Wójta Gminy Kołbaskowo. Koolejny już raz koordynatorem tego projektu była szefowa naszego stowarzyszenie Renata Wójcik.

 

Pin It