Spotkanie opłatkowe seniorów w Stobnie

W piątek 8 grudnia 2023 odbyło się już tradycyjne, coroczne Spotkanie Opłatkowe Seniorów, które zgromadziło kilkadziesiąt serdecznych osób z naszej lokalnej społeczności. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło nie tylko seniorów z naszej gminy, ale także zjednoczyło członków Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Powiatu Polickiego.  

Dnia Dziecka w Przecławiu [FOTORELACJA]

Wesoły i barwny dzień dla naszych najmłodszych mieszkańców przyniósł wiele radości i uśmiechów. 1 czerwca o godzinie 15:00 na terenie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyły się oficjalne gminne obchody Dnia Dziecka. Organizacja tego wydarzenia przyciągnęła zarówno małe, jak i większe dzieci, które mogły cieszyć się licznymi…

Rusza konkurs dla dzieci i młodzieży

Najmłodsze dzieci będą mogły wykazać się plastycznie, starsze fotograficznie, a młodzież będzie mogła nakręcić film. „Gmina Kołbaskowo oczami dzieci i młodzieży" - to tytuł konkurs organizowanego przez Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo, który rusza właśnie teraz i potrwa do końca maja. Dla zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.  

Zajączek odwiedził przedszkolaków

Na dzień przed przerwą Wielkanocną, zajączek stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo odwiedził maluchy w przedszkolach gminy Kołbaskowo. Nie zapomniał także o najmniejszych dzieciach w przecławskim żłobku. Były słodycze, upominki, uśmiechy na ustach oraz wspólne zdjęcia.  

"Barwy natury barwami życia" - finał projektu

Spotkania w świetlicach, warsztaty i nauka jak robić zdjęcia. Jakim sprzętem, w jakim oświetleniu i jakim plenerze? Potem wyjścia na łono natury, aby pokazać piękno otaczającej nas przyrody, lub wykonać ładne zdjęcia portretowe w terenie. Na koniec wystawy. Właśnie zakończył się projekt stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo pod nazwą "Barwy natury…

Przygotowaliśmy 250 paczek dla seniorów!

Za nami pracowity grudzień. Oprócz pomocy przy organizacji Mikołajek w Przecławiu i przygotowaniu paczek dla dzieci - nasze stowarzyszenie wraz ze sponsorami przygotowało 250 paczek dla najstarszych mieszkańców gminy. W połowie grudnia, w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyło się pakowanie. Dzięki licznym pomocnikom, prace poszły ekspresowo.…
facebook_page_plugin

Przygotowaliśmy 250 paczek dla seniorów!

PaczkiDlaSenioraZa nami pracowity grudzień. Oprócz pomocy przy organizacji Mikołajek w Przecławiu i przygotowaniu paczek dla dzieci - nasze stowarzyszenie wraz ze sponsorami przygotowało 250 paczek dla najstarszych mieszkańców gminy. W połowie grudnia, w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyło się pakowanie. Dzięki licznym pomocnikom, prace poszły ekspresowo.

 

 

 

W każdej z paczek znalazła się żywność o długim terminie ważności oraz ciepły koc (w zeszłym roku do paczek dodawany był termofor). Były zarówno i słodkości i wędliny,  susz owocowy, herbata, kakao oraz inne składniki spożywcze, które przykładowo mogą być pomocne przy świątecznych wypiekach.

 

To nasza kolejna edycja paczki dla seniora, którą organizujemy dzięki pomocy wielu instytucji i osób - mówi Renata Wójcik, szefowa KPGK. W tym roku paczki trafią do najstarszych osób zamieszkujących naszą gminę.

 

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W tym szczególnym czasie pamiętamy o naszych najstarszych mieszkańcach i wspólnie z partnerami chcieliśmy stworzyć świąteczne paczki dla osób, które ukończyły 85 rok życia. Z całego serca dziękuję wszystkim tym, dzięki którym mogliśmy przygotować te prezenty - mówi wójt, Małgorzata Schwarz 

 

Partnerami akcji byli Amazon, Hurtownia Madar, DGS Diagnostics, Kion Polska, Grupa Cichy-Zasada, Grupa Gezet, Calculus Sp. z o.o. oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu. 

A organizatorami - gmina Kołbaskowo oraz Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo

 

Pin It