Łatwiejsza nauka zdalna - pozyskaliśmy komputery dla potrzebujących uczniów.

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji szkoły pozostaną zamknięte do końca roku szkolnego. Jak będzie od 1 września - nie wiadomo. Dla uczniów oznacza to konieczność kontynuowania nauki zdalnej. To wygodne rozwiązanie pod warunkiem, że ma się dostęp do odpowiedniego sprzętu. Pandemia pokazała, że w naszej okolicy są jednak dzieci, którym…

Mieszkańcy gminy Kołbaskowo szyją maseczki - Ty też możesz pomóc #Masks4All

Ruszyła akcja "Maseczka dla mieszkańca". Dzięki niej każdy mieszkaniec Gminy Kołbaskowo będzie mógł bezpłatnie otrzymać maseczkę wielokrotnego użytku, która po wcześniejszej sterylizacji np. wypraniu w odpowiedniej temperaturze i wyprasowaniu, zmniejszy ryzyko zarażenia siebie i innych podczas przemieszczania się w przestrzeni publicznej. Dzięki specjalnej kieszonce możliwe jest zastosowanie filtra, który może…

Rozdaliśmy trzysta paczek - dziękujemy naszym pomocnikom!

Nasze stowarzyszenie kolejny raz przez cały grudzień i styczeń współorganizowało kilkanaście imprez choinkowych, które odbyły się w świetlicach na terenie całej gminy. W jednych z nich był poczęstunek i dzielenie się opłatkiem. W innych zabawy i konkursy oraz wspólne śpiewanie kolęd. Najważniejszym gościem każdego wieczoru był oczywiście Mikołaj, który pojawił…

Spotkanie opłatkowe w Stobnie.

W miniony weekend w świetlicy w Stobnie odbyło się spotkanie opłatkowe seniorów, którego honorowy patronat objęli Starosta Policki Andrzej Bednarek oraz Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz.    

Sadzenie krokusów w Przecławiu

Setki cebulek krokusów zasadzili wczoraj wzdłuż ul. Rekreacyjnej prowadzącej do niedawno otwartego kompleksu GOKSiR w Przecławiu członkowie stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo oraz mieszkańcy. Wiosną nasze oczy cieszyć będą piękne żółte i fioletowe kwiaty:)

Biała sobota po raz dziesiąty. Łatwiej zapobiegać - trudniej leczyć.

Stawiamy na profilaktykę - takie jest co roku motto "Białej Soboty", która odbyła się po raz dziesiąty w Przecławiu. Każdy z mieszkańców mógł już od 8:30 rano zbadać sobie krew a od 9:00 wykonać jedno z kilkunastu badań. Niektórzy z pacjentów opuścili szkolne sale-gabinety dopiero o godzinie 14:00. Tym razem…
facebook_page_plugin

Zapraszamy na Białą Sobotę

biala-sobota-2014-Jak co roku mieszkańcy gminy Kołbaskowo będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań i porad lekarskich w ramach tzw. Białej Soboty, która odbędzie się 13 września w gimnazjum w Przecławiu.

 

Biała Sobota, podobnie jak coroczne wizyty mammobusu, wpisała się już w kalendarz działań związanych z profilaktyką zdrowotną w gminie Kołbaskowo. Zainteresowanie, jakim się cieszy, potwierdza, że jest bardzo potrzebna i oczekiwana przez mieszkańców gminy. W ramach tegorocznej akcji mieszkańcy skorzystają z bezpłatnych badań lekarskich. Specjalistycznych porad udzielać będą m.in.: pediatra, endokrynolog, laryngolog, ginekolog, dermatolog. Stomatolodzy z gabinetów Medentes wykonają szesnaście bezpłatnych przeglądów stomatologicznych. Będzie można wykonać badanie EKG, mammografię, cytologię, RTG klatki piersiowej, badanie poziomu glukozy we krwi, poziomu cholesterolu całkowitego, badanie kału na krew utajnioną, oznaczenia wskaźnika masy ciała BMI. Studenci fizjoterapii PUM  wykonywać będą masaż oraz drenaż limfatyczny.
 

W gimnazjalnym forum odbędzie się wykład profesora Jana Lubińskiego, wybitnego onkologa i genetyka z Pomorskiej Akademii Medycznej, najlepszego polskiego specjalisty zajmującego się nowotworami. Tematyce profilaktyki związanej z nowotworami narządów rodnych poświęcony będzie wykład diagnostki Romy Raciborskiej. W holu szkoły swoje stoiska przygotują: Stowarzyszenie „Kwiat Kobiecości”, Stowarzyszenie DKMS, Poradnia Żywieniowa Łukasza Stańskiego – Vitea.
 
Białej Sobocie towarzyszyć będzie Pchli Targ - kiermasz używanych zabawek, książek i gier. Straż Gminna przeprowadzi szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy a policjanci znakować będą rowery. Dla chętnych dzieci przeprowadzony zostanie egzamin na kartę rowerową.

Organizatorem Białej Soboty jest Wójt Gminy Kołbaskowo, Sołectwo Przecław i Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo.

 

Biala-sobota-plakat--

Pin It