Spotkanie opłatkowe seniorów w Stobnie

W piątek 8 grudnia 2023 odbyło się już tradycyjne, coroczne Spotkanie Opłatkowe Seniorów, które zgromadziło kilkadziesiąt serdecznych osób z naszej lokalnej społeczności. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło nie tylko seniorów z naszej gminy, ale także zjednoczyło członków Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Powiatu Polickiego.  

Dnia Dziecka w Przecławiu [FOTORELACJA]

Wesoły i barwny dzień dla naszych najmłodszych mieszkańców przyniósł wiele radości i uśmiechów. 1 czerwca o godzinie 15:00 na terenie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyły się oficjalne gminne obchody Dnia Dziecka. Organizacja tego wydarzenia przyciągnęła zarówno małe, jak i większe dzieci, które mogły cieszyć się licznymi…

Rusza konkurs dla dzieci i młodzieży

Najmłodsze dzieci będą mogły wykazać się plastycznie, starsze fotograficznie, a młodzież będzie mogła nakręcić film. „Gmina Kołbaskowo oczami dzieci i młodzieży" - to tytuł konkurs organizowanego przez Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo, który rusza właśnie teraz i potrwa do końca maja. Dla zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.  

Zajączek odwiedził przedszkolaków

Na dzień przed przerwą Wielkanocną, zajączek stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo odwiedził maluchy w przedszkolach gminy Kołbaskowo. Nie zapomniał także o najmniejszych dzieciach w przecławskim żłobku. Były słodycze, upominki, uśmiechy na ustach oraz wspólne zdjęcia.  

"Barwy natury barwami życia" - finał projektu

Spotkania w świetlicach, warsztaty i nauka jak robić zdjęcia. Jakim sprzętem, w jakim oświetleniu i jakim plenerze? Potem wyjścia na łono natury, aby pokazać piękno otaczającej nas przyrody, lub wykonać ładne zdjęcia portretowe w terenie. Na koniec wystawy. Właśnie zakończył się projekt stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo pod nazwą "Barwy natury…

Przygotowaliśmy 250 paczek dla seniorów!

Za nami pracowity grudzień. Oprócz pomocy przy organizacji Mikołajek w Przecławiu i przygotowaniu paczek dla dzieci - nasze stowarzyszenie wraz ze sponsorami przygotowało 250 paczek dla najstarszych mieszkańców gminy. W połowie grudnia, w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyło się pakowanie. Dzięki licznym pomocnikom, prace poszły ekspresowo.…
facebook_page_plugin

Posadziliśmy 2000 krokusów

krokusy kpgk 7Pierwsza akcja sadzenie cebulek krokusów odbyła się w Przecławiu w październiku 2015 rok. Najpierw sadziliśmy je wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej między Przecławiem a Warzymicami. W kolejnych latach przyszedł czas na nasadzenia na skateparku, przy ścieżce w stronę Kołbaskowa oraz w innych mniejszych miejscowościach. W tym roku posadziliśmy je w okolicach Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji.

 

 

 

Sadzenie krokusów to dość prosta praca. Potrzebny jest szpadel lub specjalny szpikulec oraz krótkie szkolenie. Przez ostatnich 8 lat krokusy sadziły całe rodziny, zarówno dzieci jak i dorośli. Pomagali także seniorzy. Przy dobrze zorganizowanej pracy kilkunastu osób można posadzić w ciągu jednej godziny nawet 5000 cebulek. Czy rozkwitną na wiosnę? Część z nich z pewnością tak. Jednak dosyć często cebulki są wykopywane przez zwierzęta, np. dziki. 

Ósma akcja "Zakusy Na Krokusy" pod szyldem Klubu Przyjaciół Gminy Kołbaskowo odbyła się na terenie Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu. Razem z ochotnikami i pracownikami posadziliśmy 2000 cebulek. Z pewnością w przyszłym roku, na wiosnę, będą cieszyć oko. W podziękowaniu dla wszystkich za ten  "czyn społeczny" zorganizowano ognisko z kiełbaskami oraz pieczonymi ziemniakami.

 

Organizatorem wydarzenia byli:

- Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo

- Sołectwo Przecław

- Gmina Kołbaskowo

- Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu

 

Do zobaczenia za rok!

 

Pin It