Spotkanie opłatkowe seniorów w Stobnie

W piątek 8 grudnia 2023 odbyło się już tradycyjne, coroczne Spotkanie Opłatkowe Seniorów, które zgromadziło kilkadziesiąt serdecznych osób z naszej lokalnej społeczności. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło nie tylko seniorów z naszej gminy, ale także zjednoczyło członków Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Powiatu Polickiego.  

Dnia Dziecka w Przecławiu [FOTORELACJA]

Wesoły i barwny dzień dla naszych najmłodszych mieszkańców przyniósł wiele radości i uśmiechów. 1 czerwca o godzinie 15:00 na terenie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyły się oficjalne gminne obchody Dnia Dziecka. Organizacja tego wydarzenia przyciągnęła zarówno małe, jak i większe dzieci, które mogły cieszyć się licznymi…

Rusza konkurs dla dzieci i młodzieży

Najmłodsze dzieci będą mogły wykazać się plastycznie, starsze fotograficznie, a młodzież będzie mogła nakręcić film. „Gmina Kołbaskowo oczami dzieci i młodzieży" - to tytuł konkurs organizowanego przez Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo, który rusza właśnie teraz i potrwa do końca maja. Dla zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.  

Zajączek odwiedził przedszkolaków

Na dzień przed przerwą Wielkanocną, zajączek stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo odwiedził maluchy w przedszkolach gminy Kołbaskowo. Nie zapomniał także o najmniejszych dzieciach w przecławskim żłobku. Były słodycze, upominki, uśmiechy na ustach oraz wspólne zdjęcia.  

"Barwy natury barwami życia" - finał projektu

Spotkania w świetlicach, warsztaty i nauka jak robić zdjęcia. Jakim sprzętem, w jakim oświetleniu i jakim plenerze? Potem wyjścia na łono natury, aby pokazać piękno otaczającej nas przyrody, lub wykonać ładne zdjęcia portretowe w terenie. Na koniec wystawy. Właśnie zakończył się projekt stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo pod nazwą "Barwy natury…

Przygotowaliśmy 250 paczek dla seniorów!

Za nami pracowity grudzień. Oprócz pomocy przy organizacji Mikołajek w Przecławiu i przygotowaniu paczek dla dzieci - nasze stowarzyszenie wraz ze sponsorami przygotowało 250 paczek dla najstarszych mieszkańców gminy. W połowie grudnia, w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyło się pakowanie. Dzięki licznym pomocnikom, prace poszły ekspresowo.…
facebook_page_plugin

Jedenasta "Biała Sobota" - przyjdź i zadbaj o siebie.

Biala sobota 2022Wraca do Przecławia po długiej przerwie pandemicznej "Biała Sobota". To cykliczne wydarzenie organizowane przez gminę Kołbaskowo oraz Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. W sobotni poranek będzie można skorzystać z konsultacji u wielu specjalistów, zrobić podstawowe badania krwi oraz wykonać prześwietlenia.

 

 

Za każdym razem stawiamy na profilaktykę, bo lepiej jest wcześniej zapobiegać, niż później leczyć - mówi Renata Wójcik, szefowa KPGK. Na miejscu będzie można skorzystać z licznych bezpłatnych konsultacji medycznych. Badania odbędą się w godz. 9-14, w części byłego gimnazjum, wejście "B". 

W realizację cyklicznej imprezy zdrowotnej od samego początku włącza się aktywnie wójt gminy Kołbaskowo - Małgorzata Schwarz.

Ważne jest to, że nie obowiązuje rejestracja, w dniu badań kierujemy się do pokoju danego specjalisty.


1. Konsultacje medyczne w godz. 10–14
- KARDIOLOG;
- NEFROLOG, SPECJALISTA CHORÓB WEWNĘTRZNYCH;
- UROLOG;
- DIABETOLOG;
- DERMATOLOG;
- ORTOPEDA;
- NEUROLOG;
- ENDOKRYNOLOG;
- BADANIA USG: brzucha, tarczycy, ślinianki, węzłów, piersi, sutka, doppler tetnic, doppler żył;
- PROFILAKTYKA CHORÓB PIERSI: nauka samobadania piersi na specjalistycznych fantomach, konsultacja;
- PODOLOG I REHABILITANT: badanie postawy ciała, komputerowe badanie stóp, konsultacje;
- BADANIE SŁUCHU;
- POMIAR CUKRU I KONSULTACJE DIETETYCZNE DLA DIABETYKÓW.

2. Laboratorium godz. 9–12
W pakiecie badań darmowych: glukoza, kreatynina, lipidogram, TSH, morfologia. Dodatkowo możliwość zrobienia dodatkowo płatnych badań: witamina D metabolit 25 (OH) 40 zł, markery nowotworowe: CA 125 - 45 zł, PSA - 30 zł , CEA - 37 zł.

3. RTG klatki piersiowej z opisem, godz. 9–14 - bus przed budynkiem szkoły.

4. Badanie osteoporozy, godz. 9–14 - bus przed budynkiem szkoły

 

W trakcie imprezy zapraszamy na stoisko lokalnego Koła Gospodyń Wiejskich z Siadła Górnego na kawę, herbatę i ciasto.

 

 

Biala sobota 2022 plakat

Pin It