Posadziliśmy 2000 krokusów

Pierwsza akcja sadzenie cebulek krokusów odbyła się w Przecławiu w październiku 2015 rok. Najpierw sadziliśmy je wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej między Przecławiem a Warzymicami. W kolejnych latach przyszedł czas na nasadzenia na skateparku, przy ścieżce w stronę Kołbaskowa oraz w innych mniejszych miejscowościach. W tym roku posadziliśmy je w okolicach Gminnego…

Warsztaty malowania na jedwabiu [FOTOGALERIA]

W sierpniu w świetlicach w gminie Kołbaskowo stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo przy współpracy z KGW PRZECŁAW zorganizowało polsko - ukraińskie warsztaty malowania na jedwabiu pod nazwą "Więc chodź pomaluj mój świat na żółto I na niebiesko ".  

Jedenasta "Biała Sobota" - przyjdź i zadbaj o siebie.

Wraca do Przecławia po długiej przerwie pandemicznej "Biała Sobota". To cykliczne wydarzenie organizowane przez gminę Kołbaskowo oraz Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. W sobotni poranek będzie można skorzystać z konsultacji u wielu specjalistów, zrobić podstawowe badania krwi oraz wykonać prześwietlenia.

Będą mikołajki i paczki. Cel? Uśmiechy na twarzach.

Rozmowa z Renatą Wójcik, Z prezesem zarządu stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo Renatą Wójcik rozmawia Jarosław Dworzyński.      

Zapraszamy na warsztaty fotograficzne

Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo zaprasza seniorów (i nie tylko) na warsztaty fotograficzne pod nazwą "Barwy Jesieni - Barwami Życia". W ramach zajęć odbędą się spotkania warsztatowe, wyjścia plenerowe, wspólne robienie zdjęć oraz organizacja wystawy, która będzie podsumowaniem całego projektu.  

Słodko, słono, pysznie! [WYNIKI KONKURSU]

To był bardzo smaczny konkurs. Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo konkurs kulinarny, mający na celu kultywowanie zdrowego i ekologicznego sposobu odżywiania się. Udział w konkursie mogły wziąć całe rodziny. Wcześniej odbywały się warsztaty dla wszystkich chętnych na świetlicach środowiskowych w Siadle Górnym i Stobnie.  
facebook_page_plugin

Zapraszamy na warsztaty fotograficzne

konkurs kulinarny 3Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo zaprasza seniorów (i nie tylko) na warsztaty fotograficzne pod nazwą "Barwy Jesieni - Barwami Życia". W ramach zajęć odbędą się spotkania warsztatowe, wyjścia plenerowe, wspólne robienie zdjęć oraz organizacja wystawy, która będzie podsumowaniem całego projektu.

 

 Celem projektu jest aktywizacja środowisk senioralnych i integracja międzypokoleniowa mieszkańców powiatu polickiego, a także propagowanie fotografii jako aktywnej formy spędzania czasu wolnego i rozwijanie kreatywności wśród uczestników projektu - mówi Renata Wójcik, szefowa Stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. 

Złota polska jesień to najpiękniejsza pora roku, idealna do fotografowania, to doskonała okazja do długich spacerów podczas których mogą powstawać piękne zdjęcia. Pory roku, to nie tylko przyroda, ale także cykle życia ludzi. Jesień życia, to dojrzałość, mądrość, stateczność, to czas zbioru plonów i nowego spojrzenia w przyszłość. Naszym celem jako twórców i uczestników projektu będzie pokazanie, że jesień jako nasz etap życia może być równie piękny i barwny jak otaczający nas krajobraz.

Pierwsze spotkanie już w czwartek 7 października o godzinie 16:00 w świetlicy środowiskowej w Stobnie. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Projekt dofinansowany jest z budżetu Powiatu Polickiego na 2021 rok.

 

warsztaty foto plakat 

 

Pin It