Spotkanie opłatkowe seniorów w Stobnie

W piątek 8 grudnia 2023 odbyło się już tradycyjne, coroczne Spotkanie Opłatkowe Seniorów, które zgromadziło kilkadziesiąt serdecznych osób z naszej lokalnej społeczności. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło nie tylko seniorów z naszej gminy, ale także zjednoczyło członków Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Powiatu Polickiego.  

Dnia Dziecka w Przecławiu [FOTORELACJA]

Wesoły i barwny dzień dla naszych najmłodszych mieszkańców przyniósł wiele radości i uśmiechów. 1 czerwca o godzinie 15:00 na terenie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyły się oficjalne gminne obchody Dnia Dziecka. Organizacja tego wydarzenia przyciągnęła zarówno małe, jak i większe dzieci, które mogły cieszyć się licznymi…

Rusza konkurs dla dzieci i młodzieży

Najmłodsze dzieci będą mogły wykazać się plastycznie, starsze fotograficznie, a młodzież będzie mogła nakręcić film. „Gmina Kołbaskowo oczami dzieci i młodzieży" - to tytuł konkurs organizowanego przez Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo, który rusza właśnie teraz i potrwa do końca maja. Dla zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.  

Zajączek odwiedził przedszkolaków

Na dzień przed przerwą Wielkanocną, zajączek stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo odwiedził maluchy w przedszkolach gminy Kołbaskowo. Nie zapomniał także o najmniejszych dzieciach w przecławskim żłobku. Były słodycze, upominki, uśmiechy na ustach oraz wspólne zdjęcia.  

"Barwy natury barwami życia" - finał projektu

Spotkania w świetlicach, warsztaty i nauka jak robić zdjęcia. Jakim sprzętem, w jakim oświetleniu i jakim plenerze? Potem wyjścia na łono natury, aby pokazać piękno otaczającej nas przyrody, lub wykonać ładne zdjęcia portretowe w terenie. Na koniec wystawy. Właśnie zakończył się projekt stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo pod nazwą "Barwy natury…

Przygotowaliśmy 250 paczek dla seniorów!

Za nami pracowity grudzień. Oprócz pomocy przy organizacji Mikołajek w Przecławiu i przygotowaniu paczek dla dzieci - nasze stowarzyszenie wraz ze sponsorami przygotowało 250 paczek dla najstarszych mieszkańców gminy. W połowie grudnia, w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyło się pakowanie. Dzięki licznym pomocnikom, prace poszły ekspresowo.…
facebook_page_plugin

Krokusowa rewolucja po raz trzeci.

sadzenie krokusow 2017To już trzecia jesień, kiedy mieszkańcy Przecławia i Warzymic sadzą cebulki krokusów. W tym roku nasadzenia odbyły się w Warzymicach przy Lidlu, w okolicach skateparku oraz na "Szwarcówce" za Przecławiem. Dopisała pogoda i frekwencja. Jeśli cebulki się przyjmą to na wiosnę ścieżka pieszo-rowerowa będzie w żółto-fioletowych kwiatach.

  

Akcja sadzenia krokusów zorganizowania przez stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo wygląda trochę jak "czyn społeczny" za czasów PRL. W sobotę o godzinie 11.00 rano na ścieżce pieszo-rowerowej przy "Lidlu" pojawili się pierwsi mieszkańcy. Każdy z nich miał swój sprzęt ogrodowy, rękawice i odpowiednie przebranie. Po krótkim szkoleniu, które przeprowadził pracownik gminy wszyscy zabrali się do pracy.

Pracowali radni, wójt, rodzice z dziećmi, dziadkowie z wnukami i członkowie KPGK. Cebulki, tak jak w poprzednich edycjach, zasadzono przy pasie drogi pieszo-rowerowej od Lidla do osiedla Tęczowego. Potem mieszkańcy przeszli na skatepark. Na koniec posadzili krokusy na "Szwarcówce" za Przecławiem w Kierunku Smętowic. Będą to miksy dwóch kolorów - żółtego i fioletowego.

Piękno naszej gminy to dobro wspólne, które powinniśmy chronić i pielęgnować - mówi Renata Wójcik prezes stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. Docenić należy fakt, że tak wiele osób zachciało przyłączyć się do naszej akcji. Cebulki krokusów sadziły całe rodziny - dzieci, rodzice i dziadkowie, szczególnie dla maluszków była to doskonała zabawa. A efekty - nie będziemy musieli długo czekać - wiosną krokusy zakwitną i urzekną nas swoim urokiem.

Pierwsze krokusy pojawią się prawdopodobnie na początku marca. Zależeć to będzie od zimowej pogody. Kwiaty cieszyć nasze oko będą przez około miesiąc. Miejmy nadzieję, że cebulki będą się rozrastać w kolejnych latach i krokusy staną się liczniejsze. Jesienna akcja sadzenia kwiatów wpisała się już na stałe w kalendarz okolicznych wydarzeń. Jak zapewniają organizatorzy, za rok nasadzenia także się odbędą, tylko że w innym miejscu.

A dla spostrzegawczych spacerowiczów mamy mały konkurs - kto pierwszy wiosną uwidoczni aparatem zdjęcie krokusa - otrzyma nagrodę rzeczową. Fotkę trzeba będzie wysłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. jako załącznik mailowy. O tym konkursie będziemy jeszcze przypominać pod koniec zimy.

Pin It