Spotkanie opłatkowe seniorów w Stobnie

W piątek 8 grudnia 2023 odbyło się już tradycyjne, coroczne Spotkanie Opłatkowe Seniorów, które zgromadziło kilkadziesiąt serdecznych osób z naszej lokalnej społeczności. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło nie tylko seniorów z naszej gminy, ale także zjednoczyło członków Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Powiatu Polickiego.  

Dnia Dziecka w Przecławiu [FOTORELACJA]

Wesoły i barwny dzień dla naszych najmłodszych mieszkańców przyniósł wiele radości i uśmiechów. 1 czerwca o godzinie 15:00 na terenie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyły się oficjalne gminne obchody Dnia Dziecka. Organizacja tego wydarzenia przyciągnęła zarówno małe, jak i większe dzieci, które mogły cieszyć się licznymi…

Rusza konkurs dla dzieci i młodzieży

Najmłodsze dzieci będą mogły wykazać się plastycznie, starsze fotograficznie, a młodzież będzie mogła nakręcić film. „Gmina Kołbaskowo oczami dzieci i młodzieży" - to tytuł konkurs organizowanego przez Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo, który rusza właśnie teraz i potrwa do końca maja. Dla zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.  

Zajączek odwiedził przedszkolaków

Na dzień przed przerwą Wielkanocną, zajączek stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo odwiedził maluchy w przedszkolach gminy Kołbaskowo. Nie zapomniał także o najmniejszych dzieciach w przecławskim żłobku. Były słodycze, upominki, uśmiechy na ustach oraz wspólne zdjęcia.  

"Barwy natury barwami życia" - finał projektu

Spotkania w świetlicach, warsztaty i nauka jak robić zdjęcia. Jakim sprzętem, w jakim oświetleniu i jakim plenerze? Potem wyjścia na łono natury, aby pokazać piękno otaczającej nas przyrody, lub wykonać ładne zdjęcia portretowe w terenie. Na koniec wystawy. Właśnie zakończył się projekt stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo pod nazwą "Barwy natury…

Przygotowaliśmy 250 paczek dla seniorów!

Za nami pracowity grudzień. Oprócz pomocy przy organizacji Mikołajek w Przecławiu i przygotowaniu paczek dla dzieci - nasze stowarzyszenie wraz ze sponsorami przygotowało 250 paczek dla najstarszych mieszkańców gminy. W połowie grudnia, w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyło się pakowanie. Dzięki licznym pomocnikom, prace poszły ekspresowo.…
facebook_page_plugin

Udana "Biała Sobota". Po raz ósmy !

biala-sobota-2017Właśnie zakończyła się "Biała Sobota". To cykliczna impreza, która odbywa się po raz ósmy w Przecławiu. Z bezpłatnych badań profilaktycznych skorzystało w tym dniu prawie trzystu mieszkańców. Odbyły się także liczne równoległe wydarzenia pro-zdrowotne. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo oraz Gmina Kołbaskowo. Imprezę wsparły Akademia Zdrowia dr Wojciecha Żulińskiego, przychodnia "Sonomed", gabinety stomatologiczne "Medentes" oraz Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Przecławiu.

 

 

To najlepsza okazja, aby pomyśleć o swoim zdrowiu - mówi pani Krystyna z Przecławia. Zrobiłam przed chwilą spirometrię i byłam też u dermatologa. Chcę jeszcze zrobić badania krwi, ale widzę, że jest długa kolejka. Poczekam. Profilaktyka jest dla mnie ważna. Zapisałam się też na badanie osteoporozy, ale termin mam dopiero po trzynastej.

Na terenie szkoły można było zrobić badanie EKG, spirometrię oraz liczne badania diagnostyczne. Największe kolejki ustawiły się do badania poziom glukozy we krwi, cholesterolu całkowitego, TSH, kreatyniny i poziomu witaminy D3. W szkolnych klasach przyjmował także dermatolog oraz fizjoterapeuta. Przed szkołą ustawione zostały dwa specjalistyczne auta do wykonania RTG płuc oraz osteoporozy. Na te badania trzeba było wcześniej zarejestrować się telefonicznie.

Przed południem wystartował "Bieg Różowej Koszulki", który promował badania profilaktyczne. Około 20 zawodników pobiegło truchtem około 5 km "Szwarcówką" w stronę Smętowic. W nagrodę otrzymali na własność techniczne koszulki - wszystkie w kolorze różowym (także dla mężczyzn).

Na terenie szkoły podstawowej tutejsza Rada Rodziców zapraszała do kawiarenki, gdzie można było skosztować domowych ciast oraz gorącej kawy i herbaty. Na „Pchlim Targu” uczniowie mogli sprzedać, oddać lub wymienić się używanymi zabawkami, książkami, filmami czy grami. Mieszkańcom zaprezentowała się firma "Decathlon" z Ustowa", gdzie mieszkańcy mogli poćwiczyć na specjalnych urządzeniach, które mogą być wyposażeniem domowej siłowni. Do Przecławia przyjechali także uczniowie z Zachodniopomorskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szczecinie gdzie można było wykonać masaż biurowy. Czynne było także stanowiska protetyczne i kosmetyczne.

To była bardzo udana lokalna impreza. Przecławską podstawówkę odwiedziło około 300 osób. Niektóre z punktów przyjmowały pacjentów już od godziny 8:00 rano. Ostatni pacjenci zostali przyjęci w okolicach godziny 16:00. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy pomogli podczas organizacji "Białej Soboty". Jednocześnie przepraszają za zbyt długie kolejki przy laboratorium. W przyszłym roku pobór krwi ma być wielostanowiskowy.


Uwaga !

W przyszłą sobotę Panie będą mogły wykonać badania ginekologiczne. W gabinecie dr Tarczyńskiego w przychodni Akademia Zdrowia Wojciecha Żulińskiego Przecław 58 będzie można wykonać cytologię oraz USG. Gabinet będzie czynny 14 października od godziny 9:00 do 13:00.

 

Pin It