"Barwy natury barwami życia" - finał projektu

Spotkania w świetlicach, warsztaty i nauka jak robić zdjęcia. Jakim sprzętem, w jakim oświetleniu i jakim plenerze? Potem wyjścia na łono natury, aby pokazać piękno otaczającej nas przyrody, lub wykonać ładne zdjęcia portretowe w terenie. Na koniec wystawy. Właśnie zakończył się projekt stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo pod nazwą "Barwy natury…

Przygotowaliśmy 250 paczek dla seniorów!

Za nami pracowity grudzień. Oprócz pomocy przy organizacji Mikołajek w Przecławiu i przygotowaniu paczek dla dzieci - nasze stowarzyszenie wraz ze sponsorami przygotowało 250 paczek dla najstarszych mieszkańców gminy. W połowie grudnia, w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyło się pakowanie. Dzięki licznym pomocnikom, prace poszły ekspresowo.…

Spotkanie Opłatkowe Seniorów w Stobnie

W piątek 9 grudnia w świetlicy środowiskowej w Stobnie odbyło się Spotkanie Opłatkowe Seniorów pod patronatem Starosty Polickiego i Wójt Gminy Kołbaskowo. Organizatorami wydarzenia byli Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo, Zarząd PZERiI koło Nr 2 w Stobnie i Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich w Stobnie.  

Posadziliśmy 2000 krokusów

Pierwsza akcja sadzenie cebulek krokusów odbyła się w Przecławiu w październiku 2015 rok. Najpierw sadziliśmy je wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej między Przecławiem a Warzymicami. W kolejnych latach przyszedł czas na nasadzenia na skateparku, przy ścieżce w stronę Kołbaskowa oraz w innych mniejszych miejscowościach. W tym roku posadziliśmy je w okolicach Gminnego…

Warsztaty malowania na jedwabiu [FOTOGALERIA]

W sierpniu w świetlicach w gminie Kołbaskowo stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo przy współpracy z KGW PRZECŁAW zorganizowało polsko - ukraińskie warsztaty malowania na jedwabiu pod nazwą "Więc chodź pomaluj mój świat na żółto I na niebiesko ".  

Jedenasta "Biała Sobota" - przyjdź i zadbaj o siebie.

Wraca do Przecławia po długiej przerwie pandemicznej "Biała Sobota". To cykliczne wydarzenie organizowane przez gminę Kołbaskowo oraz Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. W sobotni poranek będzie można skorzystać z konsultacji u wielu specjalistów, zrobić podstawowe badania krwi oraz wykonać prześwietlenia.
facebook_page_plugin

7 października - Biała Sobota. Stawiamy na profilaktykę !

biala-sobota-2017-zajawkaW najbliższą sobotę 7 października zapraszamy na „Białą Sobotę”. W tym roku mieszkańcy mogą skorzystać przede wszystkim z bezpłatnych badań profilaktycznych. Równolegle odbędzie się kilka wydarzeń towarzyszących – będą to m.in „Bieg Różowej Koszulki”, pokazy udzielania pierwszej pomocy oraz „Pchli Targ”. Organizatorzy zapraszają do szkoły podstawowej w Przecławiu już od godziny 8:00 
 

 

 

 

Stowarzyszenie "Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo" zaprasza po raz ósmy wszystkich mieszkańców do zadbania o swoje zdrowie. Podczas „Białej Soboty” będzie można skorzystać z konsultacji lekarskiej oraz wykonać bezpłatne badania profilaktyczne. Przewidziano także wiele atrakcji dla całej rodziny.
 

Dalsza część tego artykułu podlega częstym modyfikacjom - dlatego prosimy sprawdzać aktualne informacje na bieżąco.
 

Już dziś można zarejestrować się telefonicznie na badanie osteoporozy oraz spirometrię. Badania wykonywane będą po uprzedniej rejestracji telefonicznej pod numerem 722 328 090

W trakcie „Białej Soboty” wykonać będzie można badanie RTG klatki piersiowej, badanie EKG, oraz badania diagnostyczne. Stoiska czynne będą w godzinach od 8:00 do 12:00. Będzie można sprawdzić poziomu glukozy we krwi, poziom cholesterolu całkowitego, TSH, kreatyniny, poziom witamy D3 oraz badanie kału na krew utajnioną. Do badań prosimy być na czczo.
 

W szkole podstawowej będzie przyjmować dermatolog - specjalistka w zakresie znamion dr Mączyńska. Zapraszamy od godz. 9:30 do 13:30. Fizjoterapeuta – Mario Cardinali zaprasza od godziny 10:00 do 14:00.

Badania ginekologiczne (cytologia oraz USG) odbędą się wyjątkowo tydzień później. Zainteresowane panie zapraszamy do gabinet dr Tarnowskiego w przychodni dr Żulińskiego 14 października w godzinach 9.00-13.00
 

7 października w gabinecie stomatologicznym „Medentes”, można bezpłatnie wykonać przegląd stanu uzębienia. Gabinet mieści się w Przecławiu pod numerem 93E.
 

Wydarzenia towarzyszące :
 

„Bieg Różowej Koszulki” – promujący profilaktykę rozpocznie się o godzinie 11:00 na dystansie około 5km (przebieżka na odcinku Przecław – Smętowice – Przecław). Wszystkich chętnych zapraszamy znacznie wcześniej do skorzystania z badań profilaktycznych oraz do zapisania się na bieg. Dla każdego startującego przygotowano bezpłatną koszulkę techniczną z odblaskami ufundowaną przez Gminę Kołbaskowo.
 

Straż Gminna w trakcie „Białej Soboty” przeprowadzić będzie szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
 

Zapraszamy na „Pchli Targ” - kiermasz używanych zabawek, książek i gier. Wszystkie zainteresowane dzieci zapraszamy wraz z kocem i pisemnym pozwoleniem rodziców od godziny 9:00 do 13:00
 

Rada Rodziców szkoły podstawowej zaprasza do kawiarenki, gdzie będzie można skosztować domowych ciast oraz napić się gorącej kawy czy herbaty. Akcja rozpoczyna zbieranie środków na nagłośnienie dla szkoły.
 

O godzinie 10:00 odbędzie się taniec „Zumby”. Zapraszamy do wspólnej zabawy i przekonajmy się jak rytmiczny taniec może okazać się ciekawą alternatywą dla aerobiku. 
 

Organizatorem całego wydarzenia jest Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo i Gmina Kołbaskowo przy wsparciu Akademia Zdrowia dr Wojciecha Żulińskiego, przychodni „Sonomed”, gabinetów stomatologicznych „Medentes” oraz Rady Rodziców przy szkole podstawowej w Przecławiu.

 

biala-sobota-2017-

 

 


 Zmiany z dnia 2017-10-04

 

(Biała Sobota coraz bliżej, kolejne firmy w trosce o nasze zdrowie deklarują swoją obecność.)

 

Uczestnictwo podczas Białej Soboty potwierdził sklep Decathlon Ustowo, który przygotuje dla Państwa stanowisko do ćwiczeń. Chętni będą mogli spróbować swoich możliwości na rowerku treningowym, ławeczce i innych akcesoriach fitness.

 

Zachodniopomorskie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szczecinie zaprasza w sobotę na masaż biurowy, stanowisko protetyczne i kosmetyczne oraz zajęcia z terapii zajęciowej.

 

I jeszcze jedna mała zmiana - Dermatolog dr. Mączyńska będzie przyjmować w godzinach 9:30-12:00

 

Pin It