Spotkanie opłatkowe seniorów w Stobnie

W piątek 8 grudnia 2023 odbyło się już tradycyjne, coroczne Spotkanie Opłatkowe Seniorów, które zgromadziło kilkadziesiąt serdecznych osób z naszej lokalnej społeczności. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło nie tylko seniorów z naszej gminy, ale także zjednoczyło członków Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Powiatu Polickiego.  

Dnia Dziecka w Przecławiu [FOTORELACJA]

Wesoły i barwny dzień dla naszych najmłodszych mieszkańców przyniósł wiele radości i uśmiechów. 1 czerwca o godzinie 15:00 na terenie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyły się oficjalne gminne obchody Dnia Dziecka. Organizacja tego wydarzenia przyciągnęła zarówno małe, jak i większe dzieci, które mogły cieszyć się licznymi…

Rusza konkurs dla dzieci i młodzieży

Najmłodsze dzieci będą mogły wykazać się plastycznie, starsze fotograficznie, a młodzież będzie mogła nakręcić film. „Gmina Kołbaskowo oczami dzieci i młodzieży" - to tytuł konkurs organizowanego przez Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo, który rusza właśnie teraz i potrwa do końca maja. Dla zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.  

Zajączek odwiedził przedszkolaków

Na dzień przed przerwą Wielkanocną, zajączek stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo odwiedził maluchy w przedszkolach gminy Kołbaskowo. Nie zapomniał także o najmniejszych dzieciach w przecławskim żłobku. Były słodycze, upominki, uśmiechy na ustach oraz wspólne zdjęcia.  

"Barwy natury barwami życia" - finał projektu

Spotkania w świetlicach, warsztaty i nauka jak robić zdjęcia. Jakim sprzętem, w jakim oświetleniu i jakim plenerze? Potem wyjścia na łono natury, aby pokazać piękno otaczającej nas przyrody, lub wykonać ładne zdjęcia portretowe w terenie. Na koniec wystawy. Właśnie zakończył się projekt stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo pod nazwą "Barwy natury…

Przygotowaliśmy 250 paczek dla seniorów!

Za nami pracowity grudzień. Oprócz pomocy przy organizacji Mikołajek w Przecławiu i przygotowaniu paczek dla dzieci - nasze stowarzyszenie wraz ze sponsorami przygotowało 250 paczek dla najstarszych mieszkańców gminy. W połowie grudnia, w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyło się pakowanie. Dzięki licznym pomocnikom, prace poszły ekspresowo.…
facebook_page_plugin

Impreza na trzysta uśmiechniętych buziek.

impreza-choinkowa-2016Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo zorganizowało 9 grudnia w Szkole Podstawowej w Przecławiu zabawę Mikołajkową dla dzieci z terenu gminy. Już wstępne zainteresowanie tą imprezą ze strony rodziców było bardzo duże. Stąd zaistniała konieczność wcześniejszej rezerwacji miejsca w celu sprawnego przeprowadzenia całego przedsięwzięcia. Organizatorom przy wsparciu lokalnych sklepów i przedsiębiorcom udało się przygotować wiele atrakcji dla dzieci oraz trzysta paczek.

 

 

Na dzieci i rodziców czekała cała masa atrakcji. Animatorzy prowadzili wiele zabaw i konkursów z nagrodami. Do dyspozycji dzieci na sali głównej była wielka zjeżdżalnia, a w salce korekcyjnej przygotowano plac zabaw dla najmniejszych. Niesłabnącą popularnością cieszyła się fotobudka, gdzie można było zrobić sobie wesołe zdjęcie. Kolejka ustawiała się także do stoiska z popcornem.

W dalszej części imprezy na salę wkroczył iluzjonista, który pokazał dzieciom bardzo efektowne sztuczki magiczne. A na koniec imprezy, pojawił się ten najbardziej oczekiwany gość - Mikołaj, który wręczył każdemu dziecku paczkę ze słodyczami i owocami. Mimo, że był bardzo zmęczony i zajęty to jeszcze przez wiele minut chętnie pozował do zdjęć i wręczył dodatkowe upominki dla najlepiej przebranych dzieci.

Wszystkie dzieci bawiły się doskonale, był to wieczór pełen niezwykłych wrażeń i emocji, a wszystko za sprawą wielkiego zaangażowania członków Stowarzyszenia oraz wsparcia sponsorów - mówi nowa prezes stowarzyszenia KPGK Renata Wójcik. Dziękuję wszystkim za włożony wysiłek i ofiarowane dobra, a nagrodą dla nas wszystkich niech będą uśmiechnięte i szczęśliwe buzie naszych dzieci, dla których magia świąt i Mikołaja ma znaczenie szczególne.

Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo dziękuje wszystkim osobom i firmom, które zaangażowany się i wspomogły tą akcję.

Są to m.in. :

·         Gmina Kołbaskowo
·         Sklep Lidl Warzymice
·         Hipermarket Auchan Ustowo
·         Hurtownia owoców Alfa Fruit z Warzymic
·         Importer zabawek Tasso z Przecławia
·         Fundacja Polskich Wartości z Przecławia
·         Sołtys Warzymic i firma transportowa MarcPol
·         Hurtownia zabawek Deef ze Szczecina

Patronat nad imprezą objęła Wójt Gminy Kołbaskowo - Małgorzata Schwarz.

 

Pin It