Spotkanie opłatkowe seniorów w Stobnie

W piątek 8 grudnia 2023 odbyło się już tradycyjne, coroczne Spotkanie Opłatkowe Seniorów, które zgromadziło kilkadziesiąt serdecznych osób z naszej lokalnej społeczności. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło nie tylko seniorów z naszej gminy, ale także zjednoczyło członków Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Powiatu Polickiego.  

Dnia Dziecka w Przecławiu [FOTORELACJA]

Wesoły i barwny dzień dla naszych najmłodszych mieszkańców przyniósł wiele radości i uśmiechów. 1 czerwca o godzinie 15:00 na terenie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyły się oficjalne gminne obchody Dnia Dziecka. Organizacja tego wydarzenia przyciągnęła zarówno małe, jak i większe dzieci, które mogły cieszyć się licznymi…

Rusza konkurs dla dzieci i młodzieży

Najmłodsze dzieci będą mogły wykazać się plastycznie, starsze fotograficznie, a młodzież będzie mogła nakręcić film. „Gmina Kołbaskowo oczami dzieci i młodzieży" - to tytuł konkurs organizowanego przez Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo, który rusza właśnie teraz i potrwa do końca maja. Dla zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.  

Zajączek odwiedził przedszkolaków

Na dzień przed przerwą Wielkanocną, zajączek stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo odwiedził maluchy w przedszkolach gminy Kołbaskowo. Nie zapomniał także o najmniejszych dzieciach w przecławskim żłobku. Były słodycze, upominki, uśmiechy na ustach oraz wspólne zdjęcia.  

"Barwy natury barwami życia" - finał projektu

Spotkania w świetlicach, warsztaty i nauka jak robić zdjęcia. Jakim sprzętem, w jakim oświetleniu i jakim plenerze? Potem wyjścia na łono natury, aby pokazać piękno otaczającej nas przyrody, lub wykonać ładne zdjęcia portretowe w terenie. Na koniec wystawy. Właśnie zakończył się projekt stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo pod nazwą "Barwy natury…

Przygotowaliśmy 250 paczek dla seniorów!

Za nami pracowity grudzień. Oprócz pomocy przy organizacji Mikołajek w Przecławiu i przygotowaniu paczek dla dzieci - nasze stowarzyszenie wraz ze sponsorami przygotowało 250 paczek dla najstarszych mieszkańców gminy. W połowie grudnia, w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyło się pakowanie. Dzięki licznym pomocnikom, prace poszły ekspresowo.…
facebook_page_plugin

Sadzenie krokusów i rajd rowerowy.

rajd-i-krokusyTo była chłodna, deszczowa i kapryśna sobota. W mijający weekend na terenie naszej gminy zaplanowano dwa wydarzenia. Pierwszym z nich było sadzenie krokusów przy ścieżkach pieszo-rowerowych w okolicy Przecławia. Drugą był gminny rajd rowerowy ze startem i metą w Stobnie. Okazuje się, że pomimo niepewnej pogody na frekwencję nie można było narzekać.

 

 

 


Pomysł posadzenia kilku tysięcy krokusów między Warzymicami a Przecławiem zrodził się dokładnie rok temu. Wtedy to mieszkańcy przy wsparciu członków stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo zasadzili siedem tysięcy cebulek. Efekty pracy widać było wiosną tego roku kiedy na trasie pieszo-rowerowej z Przecławia do Warzymic zakwitły setki krokusów w kolorach żółtym i fioletowym.

W tym roku cebulek było dwa razy więcej. Część z nich posadzono przy Biedronce i Hotelu Dworskim w Przecławiu. Kolejną część cebulek wysadzono przy skateparku. Największe ilości poszły na "Szwarcówkę" - czyli ścieżkę od Przecławia do Kołbaskowa. Problem w tym że trasa jest długa, a cebulek starczyło tylko do zjazdu w dół zaraz za Przecławiem.

Miejmy nadzieję, że cebulki będą się rozrastać w kolejnych latach i krokusy staną się liczniejsze. Organizatorzy zapowiadają kolejne akcje zasadzania w przyszłym roku, miejmy nadzieję przy lepszej pogodzie.


W sobotnie popołudnie odbył się rajd rowerowy "Szlakiem świetlic w Gminie Kołbaskowo". Organizator, sołectwo Stobno, podsumowało go krótko : 120 uczestników imprezy, 62 rowerzystów, wspaniała pogoda i niebywała wytrwałość rowerzystów. Rowerzyści przejechali trasę około 17 km ze Stobna przez Bobolin, Warnik, Barnisław i Będargowo. Na mecie w świetlicy w Stobnie czekały medale, nagrody, ognisko oraz wieczorna zabawa. Okazuje się, że uczestnicy po zmaganiach na trasie mieli jeszcze siły do wspólnej zabawy. Wieczór upłynął na występach Siadliczanek i grupy Retro oraz z muzyką na żywo w wykonaniu gwiazdy wieczoru - Adama.

 

Pin It