"Barwy natury barwami życia" - finał projektu

Spotkania w świetlicach, warsztaty i nauka jak robić zdjęcia. Jakim sprzętem, w jakim oświetleniu i jakim plenerze? Potem wyjścia na łono natury, aby pokazać piękno otaczającej nas przyrody, lub wykonać ładne zdjęcia portretowe w terenie. Na koniec wystawy. Właśnie zakończył się projekt stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo pod nazwą "Barwy natury…

Przygotowaliśmy 250 paczek dla seniorów!

Za nami pracowity grudzień. Oprócz pomocy przy organizacji Mikołajek w Przecławiu i przygotowaniu paczek dla dzieci - nasze stowarzyszenie wraz ze sponsorami przygotowało 250 paczek dla najstarszych mieszkańców gminy. W połowie grudnia, w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyło się pakowanie. Dzięki licznym pomocnikom, prace poszły ekspresowo.…

Spotkanie Opłatkowe Seniorów w Stobnie

W piątek 9 grudnia w świetlicy środowiskowej w Stobnie odbyło się Spotkanie Opłatkowe Seniorów pod patronatem Starosty Polickiego i Wójt Gminy Kołbaskowo. Organizatorami wydarzenia byli Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo, Zarząd PZERiI koło Nr 2 w Stobnie i Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich w Stobnie.  

Posadziliśmy 2000 krokusów

Pierwsza akcja sadzenie cebulek krokusów odbyła się w Przecławiu w październiku 2015 rok. Najpierw sadziliśmy je wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej między Przecławiem a Warzymicami. W kolejnych latach przyszedł czas na nasadzenia na skateparku, przy ścieżce w stronę Kołbaskowa oraz w innych mniejszych miejscowościach. W tym roku posadziliśmy je w okolicach Gminnego…

Warsztaty malowania na jedwabiu [FOTOGALERIA]

W sierpniu w świetlicach w gminie Kołbaskowo stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo przy współpracy z KGW PRZECŁAW zorganizowało polsko - ukraińskie warsztaty malowania na jedwabiu pod nazwą "Więc chodź pomaluj mój świat na żółto I na niebiesko ".  

Jedenasta "Biała Sobota" - przyjdź i zadbaj o siebie.

Wraca do Przecławia po długiej przerwie pandemicznej "Biała Sobota". To cykliczne wydarzenie organizowane przez gminę Kołbaskowo oraz Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. W sobotni poranek będzie można skorzystać z konsultacji u wielu specjalistów, zrobić podstawowe badania krwi oraz wykonać prześwietlenia.
facebook_page_plugin

Mieszkańcy pytali - radni odpowiadali

spotkanie-na-sciezceW poniedziałkowe popołudnie w okolicach hotelu "Dworski" na mieszkańców przez dwie godziny czekali wójt i radni. Było to, wzorowane na zeszłorocznym, spotkanie przy ścieżce z Klubem Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. Pytań i uwag do samorządowców było dużo, odpowiedzi i chęci pomocy też.

 

 

 

 

Od lat zainteresowanie sprawami lokalnymi w gminie Kołbaskowo jest znikome. Na zebrania sołeckie przychodzi kilkanaście osób, na sesję rady gminy prawie nikt. Posiedzenia komisji stałych przy radzie gminy też są otwarte dla mieszkańców - ale niestety goście nie przychodzą. A to właśnie na poziomie lokalnym toczy się nasze życie. Do zadań samorządu należy m.in. budowa chodników, dróg lokalnych czy oświetlenia. To oni finansują z budżetu utrzymanie szkół, przedszkoli, świetlic czy bibliotek. Gmina zleca i dotuje publiczny transport. Planuje nowe inwestycje publiczne, buduje i utrzymuje sieci wod-kan.

Z inicjatywą spontanicznego spotkania z mieszkańcami podczas popołudniowego spaceru wyszli radni skupieni przy Klubie Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. Obecna na spotkaniu była także Wójt Małgorzata Schwarz, Przewodniczący Rady Gminy Zbiegniew Szczuplak oraz sołtys Przecławia Wojciech Woźniak. Pytań i uwag ze strony mieszkańców było wiele.


Tematem rozmów były m.in problemy parkingowe na osiedlach w Przecławiu i Warzymicach, jakość wody i przerwy w jej dostawach. Rozmawiano także o korkach na drodze krajowej nr 13, planowanej obwodnicy z ronda Hakena do Autostrady A6. Mieszkańcy pytali także o nowe chodniki które mają powstać w Warzymicach oraz planowaną budowę Gminnego Domu Kultury.

Pin It