Spotkanie opłatkowe seniorów w Stobnie

W piątek 8 grudnia 2023 odbyło się już tradycyjne, coroczne Spotkanie Opłatkowe Seniorów, które zgromadziło kilkadziesiąt serdecznych osób z naszej lokalnej społeczności. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło nie tylko seniorów z naszej gminy, ale także zjednoczyło członków Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Powiatu Polickiego.  

Dnia Dziecka w Przecławiu [FOTORELACJA]

Wesoły i barwny dzień dla naszych najmłodszych mieszkańców przyniósł wiele radości i uśmiechów. 1 czerwca o godzinie 15:00 na terenie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyły się oficjalne gminne obchody Dnia Dziecka. Organizacja tego wydarzenia przyciągnęła zarówno małe, jak i większe dzieci, które mogły cieszyć się licznymi…

Rusza konkurs dla dzieci i młodzieży

Najmłodsze dzieci będą mogły wykazać się plastycznie, starsze fotograficznie, a młodzież będzie mogła nakręcić film. „Gmina Kołbaskowo oczami dzieci i młodzieży" - to tytuł konkurs organizowanego przez Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo, który rusza właśnie teraz i potrwa do końca maja. Dla zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.  

Zajączek odwiedził przedszkolaków

Na dzień przed przerwą Wielkanocną, zajączek stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo odwiedził maluchy w przedszkolach gminy Kołbaskowo. Nie zapomniał także o najmniejszych dzieciach w przecławskim żłobku. Były słodycze, upominki, uśmiechy na ustach oraz wspólne zdjęcia.  

"Barwy natury barwami życia" - finał projektu

Spotkania w świetlicach, warsztaty i nauka jak robić zdjęcia. Jakim sprzętem, w jakim oświetleniu i jakim plenerze? Potem wyjścia na łono natury, aby pokazać piękno otaczającej nas przyrody, lub wykonać ładne zdjęcia portretowe w terenie. Na koniec wystawy. Właśnie zakończył się projekt stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo pod nazwą "Barwy natury…

Przygotowaliśmy 250 paczek dla seniorów!

Za nami pracowity grudzień. Oprócz pomocy przy organizacji Mikołajek w Przecławiu i przygotowaniu paczek dla dzieci - nasze stowarzyszenie wraz ze sponsorami przygotowało 250 paczek dla najstarszych mieszkańców gminy. W połowie grudnia, w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyło się pakowanie. Dzięki licznym pomocnikom, prace poszły ekspresowo.…
facebook_page_plugin

Pomogliśmy bezdomnym zwierzętom.

pomoglismy-zwierzetomNa początku wakacji odbyła się dwudniowa zbiórka żywności dla bezdomnych zwierząt. Akcja, którą po raz czwarty zorganizowało Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo, spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. Tym razem udało się zgromadzić ponad 300 kg karmy, która trafiła do Międzygminnego Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej.

 

 

 

Oprócz członków Stowarzyszenia KPGK do akcji licznie włączyły się dzieci, które wytrwale kwestowali w osiedlowej Biedronce. Byli to m.in. Filip Drzewiecki, Olga Tatko, Amelka Kwiatkowska, Dominika Środa, Zuzanna Śliwa i Marta Purtak. Zwierzęta bezdomne są bezbronne i ciężko im zdobyć pożywienie. Nic nie mają do jedzenia i warto im pomagać - mówi 6 letni Filip, najmłodszy uczestnik zbiórki, który dopytuje się czy akcja będzie też trwać częściej i dłużej. Podczas zbiórki odbyła się także akcja informacyjna pod nazwą "Jedenaste : Nie Porzucaj !" - mająca na celu uświadomienie właścicielom czworonogów, że wakacje to nie jest powód do wyrzucania zwierzaka z domu.

 

W imieniu naszych podopiecznych bardzo serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo za zorganizowanie zbiórki karmy dla naszych zwierzaków - mówi Katarzyna Hermanowicz, kierownik schroniska w Dobrej. Zaobserwowaliśmy zdecydowanie wyższą ilość psów dostarczanych do naszego Schroniska. Dlaczego tak się dzieje ? Czy w wakacje ludzie przestają kochać swoje zwierzęta ? To pytanie powinno się zadać wszystkim tym, którzy zgubili swoje psy i ich nie szukają. Przecież na wszystkich portalach internetowych wszystkich czterech gmin są ogłoszenia o istnieniu Schroniska w Dobrej, jest nasza strona internetowa i jesteśmy również na facebooku. Ponadto wszystkie służby gminne również wiedzą i udzielają informacji o możliwościach odnalezienia swoich podopiecznych w naszej placówce. Dlaczego więc, wakacje to czas na porzucanie swoich „domowników”. Jest to bardzo smutne i przygnębiające. Dlatego bardzo się cieszymy, gdy pojawiają się takie Stowarzyszenia, które chcą pomóc a los bezdomnych zwierząt nie jest im obojętny. Dziękujemy.

 

Na dzień dzisiejszy w Dobrej przebywa 48 psów i aż 35 kociąt. Skąd tyle kociąt? To wynik braku sterylizacji kotów domowych, a także wolno żyjących, który doprowadza do corocznego przepełnienia wszystkich schronisk. Przypominamy, iż każdy ma prawo i powinien dostarczyć do Schroniska ślepe mioty, w celu poddania ich humanitarnej eutanazji. Usługa ta jest nieodpłatna a mioty przyjmowane są przez całą dobę. Na pewno między innymi w taki sposób przyczynimy się do ograniczenia populacji niechcianych zwierząt. Inną formą ograniczenia populacji jest sterylizacja i kastracja wolno żyjących kotów. Informacji na temat sterylizacji wolno żyjących kotów udzielają gminy.

 

Schronisko, do którego trafiają także zwierzęta z naszej gminy, aktywnie prowadzi akcje adopcyjne. Każdy zwierzak niecierpliwie czeka na moment opuszczenia krat, pogłaskania i pokochania przez przyszłego nowego właściciela. Dodatkowo każdy adoptowany pies ma możliwość uczestniczenia w miesięcznym, nieodpłatnym szkoleniu na posłuszeństwo.

 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzania schroniska które jest czynne codziennie, także w soboty i niedzielę, w godzinach 8.00-16.00. Informacje pod tel 508 222 247 oraz na stronie www.schronisko.dobraszczecinska.pl

 

Pin It