Spotkanie opłatkowe seniorów w Stobnie

W piątek 8 grudnia 2023 odbyło się już tradycyjne, coroczne Spotkanie Opłatkowe Seniorów, które zgromadziło kilkadziesiąt serdecznych osób z naszej lokalnej społeczności. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło nie tylko seniorów z naszej gminy, ale także zjednoczyło członków Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Powiatu Polickiego.  

Dnia Dziecka w Przecławiu [FOTORELACJA]

Wesoły i barwny dzień dla naszych najmłodszych mieszkańców przyniósł wiele radości i uśmiechów. 1 czerwca o godzinie 15:00 na terenie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyły się oficjalne gminne obchody Dnia Dziecka. Organizacja tego wydarzenia przyciągnęła zarówno małe, jak i większe dzieci, które mogły cieszyć się licznymi…

Rusza konkurs dla dzieci i młodzieży

Najmłodsze dzieci będą mogły wykazać się plastycznie, starsze fotograficznie, a młodzież będzie mogła nakręcić film. „Gmina Kołbaskowo oczami dzieci i młodzieży" - to tytuł konkurs organizowanego przez Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo, który rusza właśnie teraz i potrwa do końca maja. Dla zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.  

Zajączek odwiedził przedszkolaków

Na dzień przed przerwą Wielkanocną, zajączek stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo odwiedził maluchy w przedszkolach gminy Kołbaskowo. Nie zapomniał także o najmniejszych dzieciach w przecławskim żłobku. Były słodycze, upominki, uśmiechy na ustach oraz wspólne zdjęcia.  

"Barwy natury barwami życia" - finał projektu

Spotkania w świetlicach, warsztaty i nauka jak robić zdjęcia. Jakim sprzętem, w jakim oświetleniu i jakim plenerze? Potem wyjścia na łono natury, aby pokazać piękno otaczającej nas przyrody, lub wykonać ładne zdjęcia portretowe w terenie. Na koniec wystawy. Właśnie zakończył się projekt stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo pod nazwą "Barwy natury…

Przygotowaliśmy 250 paczek dla seniorów!

Za nami pracowity grudzień. Oprócz pomocy przy organizacji Mikołajek w Przecławiu i przygotowaniu paczek dla dzieci - nasze stowarzyszenie wraz ze sponsorami przygotowało 250 paczek dla najstarszych mieszkańców gminy. W połowie grudnia, w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyło się pakowanie. Dzięki licznym pomocnikom, prace poszły ekspresowo.…
facebook_page_plugin

Pomóżmy zwierzętom !

zbiorka-karmy-Dziś, 1 lipca obchodziliśmy Światowy Dzień Psa. Z okazji takiego święta można nie tylko pobawić się z ulubionym czworonogiem, ale i także wspomóc okoliczne schroniska. W najbliższy czwartek i piątek stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo organizuje kolejną zbiórkę karmy. Powędruje ona nowo-otwartego międzygminnego schroniska dla bezdomnych zwierząt w Dobrej.

 

 

 

W tym roku akcja odbędzie się także w "Biedronce", tylko że dla odmiany przez dwa dni - mówi Barbara Tatko. Czekamy na was od 16:00 do 20:00. Będziemy także edukować mieszkańców żę zwierzę to nie przedmiot - szczególnie teraz przed wakacjami. Wielu nieodpowiedzialnych ludzi wyrzuca je jak zbyteczną rzecz, a schroniska zapełniają się bezdomnymi psami i kotami, których teraz właśnie chcemy wspomóc organizując taką akcję.

 

Najbardziej przydadzą się ryż, kasza, gotowa karma dla szczeniąt i kociąt w puszkach i workach. Zwierzaki czekają również na koce, materace i pledy, które ochronią je zimą przed mrozem.

 

To już czwarta akcja tego typu. Pierwszy raz odbyła się w 2011 roku. Na pomysł wpadły dzieci z klubu "Mali przecławscy przyjaciele zwierząt". Okazało się że kilka dziewczynek w jeden dzień zebrało kilkaset kilogramów karmy, która zawiozło do trzech okolicznych schronisk. Z roku na rok wynik był coraz lepszy. W ostatnich trzech akcjach, przy wsparciu Stowarzyszenia KPGK, za każdym razem zebrano minimum jedną tonę.

 

Czekamy na was w czwartek 3 lipca oraz w piątek 4 lipca od 16:00 do 20:00 w przecławskiej biedronce. !

 

zbiorka-karmy-plakat

Pin It