Spotkanie opłatkowe seniorów w Stobnie

W piątek 8 grudnia 2023 odbyło się już tradycyjne, coroczne Spotkanie Opłatkowe Seniorów, które zgromadziło kilkadziesiąt serdecznych osób z naszej lokalnej społeczności. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło nie tylko seniorów z naszej gminy, ale także zjednoczyło członków Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Powiatu Polickiego.  

Dnia Dziecka w Przecławiu [FOTORELACJA]

Wesoły i barwny dzień dla naszych najmłodszych mieszkańców przyniósł wiele radości i uśmiechów. 1 czerwca o godzinie 15:00 na terenie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyły się oficjalne gminne obchody Dnia Dziecka. Organizacja tego wydarzenia przyciągnęła zarówno małe, jak i większe dzieci, które mogły cieszyć się licznymi…

Rusza konkurs dla dzieci i młodzieży

Najmłodsze dzieci będą mogły wykazać się plastycznie, starsze fotograficznie, a młodzież będzie mogła nakręcić film. „Gmina Kołbaskowo oczami dzieci i młodzieży" - to tytuł konkurs organizowanego przez Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo, który rusza właśnie teraz i potrwa do końca maja. Dla zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.  

Zajączek odwiedził przedszkolaków

Na dzień przed przerwą Wielkanocną, zajączek stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo odwiedził maluchy w przedszkolach gminy Kołbaskowo. Nie zapomniał także o najmniejszych dzieciach w przecławskim żłobku. Były słodycze, upominki, uśmiechy na ustach oraz wspólne zdjęcia.  

"Barwy natury barwami życia" - finał projektu

Spotkania w świetlicach, warsztaty i nauka jak robić zdjęcia. Jakim sprzętem, w jakim oświetleniu i jakim plenerze? Potem wyjścia na łono natury, aby pokazać piękno otaczającej nas przyrody, lub wykonać ładne zdjęcia portretowe w terenie. Na koniec wystawy. Właśnie zakończył się projekt stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo pod nazwą "Barwy natury…

Przygotowaliśmy 250 paczek dla seniorów!

Za nami pracowity grudzień. Oprócz pomocy przy organizacji Mikołajek w Przecławiu i przygotowaniu paczek dla dzieci - nasze stowarzyszenie wraz ze sponsorami przygotowało 250 paczek dla najstarszych mieszkańców gminy. W połowie grudnia, w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyło się pakowanie. Dzięki licznym pomocnikom, prace poszły ekspresowo.…
facebook_page_plugin

Profilaktyka przede wszystkim

biala-sobota-2013-Zakończyła się czwarta "Biała Sobota". Po raz pierwszy w gimnazjum. 21 września szkołę odwiedziło wielu mieszkańców naszej gminy, którzy mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji i badań lekarskich. W placówce odbyło się także kilka równoległych wydarzeń. Cieszy fakt dużego zainteresowania ze strony mieszkańców. Wiadomo - profilaktyki nigdy nie za wiele !

 

 

Na pomysł zorganizowania w Przecławiu Białej Soboty, wpadłyśmy z panią wójt Małgorzatą Schwarz, przed czterema laty, po kolejnej udanej akcji z mammobusem - mówi Dorota Trzebińska. Doszłyśmy wtedy do wniosku, że skoro z roku na rok coraz więcej kobiet bada piersi, to może warto rozszerzyć tę działalność. Profilaktyki nigdy dość. Znakomicie zadziałał efekt synergii. Pomysł podchwyciła doktor Sylwia Napiontek-Balińska, której wsparcie było i nadal jest nieocenione. To taki dobry duch Białej Soboty. Nie bez znaczenia jest ogromne wsparcie Gminy. Każdy z członków Stowarzyszenia KPGK dodaje swoją cegiełkę. Do akcji włączają się lekarze - mieszkańcy gminy, pomagają pielęgniarki z Przychodni Salus, pan Łukasz Stański, Grzegorz Małowiecki, Monika Świętoń, Straż Gminna, Żandarmeria Wojskowa, Policja. W tym roku dołączyli do nas pracownicy i studenci PUM, dentyści: Wojciech Kaczmarek z Medentesa i Helena Gronwald, oraz ginekolog Iwona Rawicka i chirurg dziecięcy Maciej Kołodziej. Zawsze możemy też  liczyć na pana Marka Kozbura z firmy Artman. Biała Sobota przygotowywana jest przez wielu ludzi, przez wiele miesięcy. Pracy organizacyjnej jest mnóstwo, ale satysfakcja ogromna, bo z roku na rok zainteresowanie akcją rośnie.

I rzeczywiście przeprowadzono wiele badań podstawowych na terenie szkoły oraz badań bardziej zaawansowanych takich jak USG w przychodni "Salus". Początkowo organizatorzy sądzili, że nie będzie chętnych na USG prostaty, badanie to nie należy do bezbolesnych. W trakcie imprezy okazało się, że wszystkie terminy były już zajęte. Sytuacja podobnie wygladała z USG tarczycy - tutaj wolnych numerków zabrakło już na samym początku.

Kolejny raz do Przecławia przyjechał mammobus. W gimnazjalnych klasach przyjmowali urolog, internista, alergolog, chirurg dziecięcy, ginekolog i pediatra. Na stoiskach w korytarzu można było sprawdzić poziom cukru, cholesterol, kreatyninę czy BMI. W sali konferencyjnej na piętrze odbył się wykład immunologiczny Dr. Macieja Hałasa.

Obecne były także przecławskie gabinety - stomatolodzy "Medentes" i "Gronwald" udzielali porad i zapraszali na bezpłatne przeglądy i fluoryzację. Masażysta Grzegorz Małowiecki prezentował drenaż limfatyczny, studenci PUM'u wyliczali ryzyko osteoporozy. Na stoisku DKMS wolontariuszka rejestrowała w bazie dawców szpiku kostnego oraz pobierała próbki ze śliny pacjenta, a Łukasz Stański z poradni Vitea udzielał porad żywieniowych.

Dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców cieszyło się znakowanie rowerów przeprowadzone przez powiatową policję. Przyjechał także symulator dachowania z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz symulator zderzenia z Żandarmerii Wojskowej. Działa tradycyjna kawiarenka z domowymi wypiekami, kawą i herbatą, można było skosztować naturalnych soków "Viva Natura" z Kamieńca. Młodsi mieszkańcy uczestniczyli licznie w pchlim targu.

Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo pragnie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację całego przedsięwzięcia. Szczegółowa relacja i statystyka w najbliższym numerze "Pulsu Przecławia".

 

Pin It