Spotkanie opłatkowe seniorów w Stobnie

W piątek 8 grudnia 2023 odbyło się już tradycyjne, coroczne Spotkanie Opłatkowe Seniorów, które zgromadziło kilkadziesiąt serdecznych osób z naszej lokalnej społeczności. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło nie tylko seniorów z naszej gminy, ale także zjednoczyło członków Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Powiatu Polickiego.  

Dnia Dziecka w Przecławiu [FOTORELACJA]

Wesoły i barwny dzień dla naszych najmłodszych mieszkańców przyniósł wiele radości i uśmiechów. 1 czerwca o godzinie 15:00 na terenie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyły się oficjalne gminne obchody Dnia Dziecka. Organizacja tego wydarzenia przyciągnęła zarówno małe, jak i większe dzieci, które mogły cieszyć się licznymi…

Rusza konkurs dla dzieci i młodzieży

Najmłodsze dzieci będą mogły wykazać się plastycznie, starsze fotograficznie, a młodzież będzie mogła nakręcić film. „Gmina Kołbaskowo oczami dzieci i młodzieży" - to tytuł konkurs organizowanego przez Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo, który rusza właśnie teraz i potrwa do końca maja. Dla zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.  

Zajączek odwiedził przedszkolaków

Na dzień przed przerwą Wielkanocną, zajączek stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo odwiedził maluchy w przedszkolach gminy Kołbaskowo. Nie zapomniał także o najmniejszych dzieciach w przecławskim żłobku. Były słodycze, upominki, uśmiechy na ustach oraz wspólne zdjęcia.  

"Barwy natury barwami życia" - finał projektu

Spotkania w świetlicach, warsztaty i nauka jak robić zdjęcia. Jakim sprzętem, w jakim oświetleniu i jakim plenerze? Potem wyjścia na łono natury, aby pokazać piękno otaczającej nas przyrody, lub wykonać ładne zdjęcia portretowe w terenie. Na koniec wystawy. Właśnie zakończył się projekt stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo pod nazwą "Barwy natury…

Przygotowaliśmy 250 paczek dla seniorów!

Za nami pracowity grudzień. Oprócz pomocy przy organizacji Mikołajek w Przecławiu i przygotowaniu paczek dla dzieci - nasze stowarzyszenie wraz ze sponsorami przygotowało 250 paczek dla najstarszych mieszkańców gminy. W połowie grudnia, w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyło się pakowanie. Dzięki licznym pomocnikom, prace poszły ekspresowo.…
facebook_page_plugin

Zapraszamy na "Białą Sobotę"

biala-sobota-2013W sobotę, 21 września Stowarzyszenie "Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo" zaprasza wszystkich mieszkańców na "Białą Sobotę". W tym dniu będzie można skorzystać z konsultacji lekarzy specjalistów oraz wykonać bezpłatne badania. Przewidziano także wiele atrakcji dla całej rodziny. Impreza rozpocznie się o godzinie 10:00 w Gimnazjum w Przecławiu oraz na placu przed budynkiem szkoły.

 

 

Dalsza część tego artykułu podlega częstym modyfikacjom - dlatego prosimy sprawdzać aktualne informacje na bieżąco.

Głównym hasłem IV Białej Soboty jest "Profilaktyka przede wszystkim". W tym dniu od godziny 10.00 do 14.00 będzie można skorzystać z konsultacji lekarskich u takich specjalistów jak : ortopeda, internista, urolog, alergolog, stomatolog, ginekolog, pediatra czy dietetyk. Będzie można wykonać badania EKG, USG tarczycy, USG prostaty, cytologię, mammografię, spirometrię, sprawdzić poziom cholesterolu, cukru i BMI. Po raz kolejny do Przecławia przyjedzie mammobus. Bezpłatne badania mammograficzne będą mogły wykonać mieszkanki w wieku do 50 do 69 roku życia. Dla Pań od 40 do 50 lat, które nie są objęte bezpłatnym programem, Urząd Gminy zakupił dodatkowe badania. Tutaj warunkiem przeprowadzenia badania, jest uzyskanie skierowania od lekarza.

Do Przecławia w specjalnym kamperze przyjadą dentyści z firmy "Medentes", którzy przeprowadzą dzieciom fluoryzację zębów oraz nauczą jak prawidłowo o nie dbać. Zawita także Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, który zaprezentuje symulator dachowania. Jest to takie auto, które odwraca się o 180 stopni aby pokazać kierowcy i pasażerom co się z nim dzieje w przypadku dachowania pojazdu. Policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Policach zadbaja o bezpieczeństwo rowerów. Każdy, kto przyjedzie na "Białą Sobotę" rowerem, będzie go mógł bezpłatnie oznakować. Policjanci zaprezentują dorosłym "alkogogle" - okulary o specjalnej konstrukcji, w których widzimy świat tak, jak osoba pod wpływem alkoholu. Przedstawiciele Fundacji DKMS - Baza Dawców Komórek Macierzystych, zajmującej się przeszczepami szpiku kostnego i komórek krwiotwórczych rejestrować będą potencjalnych dawców oraz pobierać od nich materiał genetyczny (wymaz z jamy ustnej). Dzięki wpisaniu na listę dawców tego bezcennego leku na białaczkę możemy uratować życie innemu człowiekowi.

Studenci PUM komputerowo wyliczą ryzyko wystąpienia osteoporozy, Grzegorz Małowiecki za pomocą odpowiedniej aparatury wykonywał będzie drenaż limfatyczny, zalecany kobietom po mastektomii oraz pacjentom z problemami krążeniowo-limfatycznymi. Łukasz Stański z poradni Vitea udzieli porad żywieniowych. Każda chętna osoba przeszkolona zostanie w udzielaniu pierwszej pomocy przez strażników gminnych.

Nie zabraknie atrakcji dla całej rodziny. Kolejny raz organizowany jest dziecięcy pchli targ - na którym można kupić, sprzedać lub wymienić się zabawkami, grami, książkami czy podręcznikami.  Nie zabraknie tradycyjnej już kawiarenki w której będzie można spróbować ciast z domowych wypieków oraz napić się kawy lub herbaty. Firma Vita-Natura z Kamieńca sprzedawać będzie smaczne i zdrowe naturalne soki.

Zapraszamy ! 

miniaturka-biala-sobota-2013 

2013-09-09 Małe zmiany...

- Nie przyjedzie Kamper Dentystyczny, w gimnazjum wydawane będą karnety na przeglądy i fluorkowanie zębów do Gabinetu "Medentes" Dr Wojciecha Kaczmarka.
- Przed gimnazjum pojawi się także Żanadrmeria Wojskowa, która przedstawi mieszkańcom Symulator Zderzenia. To takie urządzenie, gdzie każdy będzie mógł się przekonać dlaczego warto zapinać pasy w samochodzie.
- Do badania poziomu kreatyniny, pod kątem niewydolności nerek oraz do badania poziomu cukru we krwi - TRZEBA BYĆ NA CZCZO !


Pin It