Spotkanie opłatkowe seniorów w Stobnie

W piątek 8 grudnia 2023 odbyło się już tradycyjne, coroczne Spotkanie Opłatkowe Seniorów, które zgromadziło kilkadziesiąt serdecznych osób z naszej lokalnej społeczności. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło nie tylko seniorów z naszej gminy, ale także zjednoczyło członków Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Powiatu Polickiego.  

Dnia Dziecka w Przecławiu [FOTORELACJA]

Wesoły i barwny dzień dla naszych najmłodszych mieszkańców przyniósł wiele radości i uśmiechów. 1 czerwca o godzinie 15:00 na terenie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyły się oficjalne gminne obchody Dnia Dziecka. Organizacja tego wydarzenia przyciągnęła zarówno małe, jak i większe dzieci, które mogły cieszyć się licznymi…

Rusza konkurs dla dzieci i młodzieży

Najmłodsze dzieci będą mogły wykazać się plastycznie, starsze fotograficznie, a młodzież będzie mogła nakręcić film. „Gmina Kołbaskowo oczami dzieci i młodzieży" - to tytuł konkurs organizowanego przez Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo, który rusza właśnie teraz i potrwa do końca maja. Dla zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.  

Zajączek odwiedził przedszkolaków

Na dzień przed przerwą Wielkanocną, zajączek stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo odwiedził maluchy w przedszkolach gminy Kołbaskowo. Nie zapomniał także o najmniejszych dzieciach w przecławskim żłobku. Były słodycze, upominki, uśmiechy na ustach oraz wspólne zdjęcia.  

"Barwy natury barwami życia" - finał projektu

Spotkania w świetlicach, warsztaty i nauka jak robić zdjęcia. Jakim sprzętem, w jakim oświetleniu i jakim plenerze? Potem wyjścia na łono natury, aby pokazać piękno otaczającej nas przyrody, lub wykonać ładne zdjęcia portretowe w terenie. Na koniec wystawy. Właśnie zakończył się projekt stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo pod nazwą "Barwy natury…

Przygotowaliśmy 250 paczek dla seniorów!

Za nami pracowity grudzień. Oprócz pomocy przy organizacji Mikołajek w Przecławiu i przygotowaniu paczek dla dzieci - nasze stowarzyszenie wraz ze sponsorami przygotowało 250 paczek dla najstarszych mieszkańców gminy. W połowie grudnia, w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyło się pakowanie. Dzięki licznym pomocnikom, prace poszły ekspresowo.…
facebook_page_plugin

Okazaliśmy serce - zebraliśmy tonę karmy.

zbiorka-karmyW sobotę 13 października w czterech sklepach na terenie Przecławia i Warzymic wolontariusze ze Stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo razem z dziećmi i młodzieżą przeprowadzili zbiórkę karmy dla podopiecznych przytulisk dla bezdomnych zwierząt. Dzięki niebywałemu zaangażowaniu mieszkańców gminy zebrano prawie tonę karmy. Pierwsza zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt odbyła się w ubiegłym roku. Przeprowadziły ją dzieci z klubu "Mali przecławscy przyjaciele zwierząt". W tym roku dzieci wsparli dorośli – członkowie Stowarzyszenia KPGK.Zbiórka rozpoczęła się o godz.10.00 w czterech punktach: pod sklepem "Jaś" oraz "Reksio" w Przecławiu,  sklepem zoologicznym „Fanto ZOO” w Czerwonej Torebce oraz w „Biedronce”. W tym ostatnim miejscu ustawiono dwa spore pojemniki, które już po trzech godzinach zapełniły się po brzegi. Jedną z osób, która wsparła akcję była Ola Płocka, która przyszła do Biedronki ze swoją mamą.

- Los bezdomnych zwierząt nie jest nam obojętny. Sami przygarnęliśmy sunię, która błąkała się  opuszczona i zabiedzona przy śmietniku. Wiedzieliśmy o akcji właśnie z Pulsu Przecławia. Ola wycięła z gazety tę informację i powiesiła nad biurkiem, żeby nie zapomnieć. Przyszłyśmy tu dzisiaj specjalnie po to, by wspomóc zwierzęta – powiedziała mama Oli wkładając do pojemnika kilka puszek z karmą.

Łącznie, we wszystkich miejscach zebrano prawie tonę pokarmu dla zwierząt: karmę w puszkach, karmę suchą, kaszę, ryż, makaron. Zaangażowanie mieszkańców gminy było ogromne. Tego dnia wiele osób pojawiło się w Biedronce wyłącznie po to, by zakupić karmę dla bezdomnych zwierzaków. Nie brakowało darczyńców, którzy do pojemników wolontariuszy wkładali po kilka wielkich worków z suchym pokarmem. Tego dnia nie było wśród miłośników zwierząt podziału na „psiarzy” i „kociarzy”. Większość obdarowujących w jednej ręce miała coś dla kotka, w drugiej coś dla pieska.

Zebrane dary zostały przekazane: Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami w Goleniowie, Stowarzyszeniu „Nadzieja Amstafa” TTB Szczecin oraz wolontariuszom działającym przy TOZ Szczecin. Wiadomość o tym, że zwierzęta z przytuliska w Miękowie zostaną obdarowane karmą pochodzącą ze zbiórki Stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo, była dla Koła TOZ Goleniów wielkim zaskoczeniem i niespodzianką.

- Czujemy się szczególnie wyróżnieni, bo zdajemy sobie sprawę, ze podjęcie decyzji o obdarowaniu nas nie było łatwe. Jest wiele takich organizacji jak nasza, wiele potrzebujących zwierząt. Ten dar, akurat przed zimą, spadł nam jak przysłowiowa manna z nieba. Rozglądaliśmy się właśnie na rynku za karmą w dobrej cenie. Dzięki podarunkowi pieniądze jakie mieliśmy przeznaczone na jej zakup zużytkujemy na zabiegi sterylizacyjne dla suczek. Takie gesty zawsze stawiają nas na nogi - dodają sensu naszym działaniom. Mamy poczucie, że nie jesteśmy sami, że za naszymi plecami stoją dobrzy i szczodrzy ludzie, którym los zwierząt nie jest obojętny. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim darczyńcom – mówi Agata Kiziuk, prezes Koła Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w  Goleniowie.

Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo pragnie serdecznie podziękować młodzieży i dzieciom, które mimo zimna dzielnie zbierały karmę przed „Jasiem”, „Reksiem”, „Fanto” i „Biedronką”. Byli to: Patrycja Glinka, Magdalena Wójcik, Kaja Schwarz, Weronika Siewierska, Klaudia Piątkowska, Marcin Ryżewski, Jan Smolicz, Mario Cardinali, Oliwier Nosal, Mikołaj Krzywdziński, Joanna Łukaszewska, Olga Tatko, Marta Olczak, Marta Purtak, Aleksandra Kmieciak, Natalia Więckowska, Agata Sewastionow.

 

Zbiorka-Karmy-2

 

 

Pin It