Spotkanie opłatkowe seniorów w Stobnie

W piątek 8 grudnia 2023 odbyło się już tradycyjne, coroczne Spotkanie Opłatkowe Seniorów, które zgromadziło kilkadziesiąt serdecznych osób z naszej lokalnej społeczności. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło nie tylko seniorów z naszej gminy, ale także zjednoczyło członków Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Powiatu Polickiego.  

Dnia Dziecka w Przecławiu [FOTORELACJA]

Wesoły i barwny dzień dla naszych najmłodszych mieszkańców przyniósł wiele radości i uśmiechów. 1 czerwca o godzinie 15:00 na terenie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyły się oficjalne gminne obchody Dnia Dziecka. Organizacja tego wydarzenia przyciągnęła zarówno małe, jak i większe dzieci, które mogły cieszyć się licznymi…

Rusza konkurs dla dzieci i młodzieży

Najmłodsze dzieci będą mogły wykazać się plastycznie, starsze fotograficznie, a młodzież będzie mogła nakręcić film. „Gmina Kołbaskowo oczami dzieci i młodzieży" - to tytuł konkurs organizowanego przez Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo, który rusza właśnie teraz i potrwa do końca maja. Dla zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.  

Zajączek odwiedził przedszkolaków

Na dzień przed przerwą Wielkanocną, zajączek stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo odwiedził maluchy w przedszkolach gminy Kołbaskowo. Nie zapomniał także o najmniejszych dzieciach w przecławskim żłobku. Były słodycze, upominki, uśmiechy na ustach oraz wspólne zdjęcia.  

"Barwy natury barwami życia" - finał projektu

Spotkania w świetlicach, warsztaty i nauka jak robić zdjęcia. Jakim sprzętem, w jakim oświetleniu i jakim plenerze? Potem wyjścia na łono natury, aby pokazać piękno otaczającej nas przyrody, lub wykonać ładne zdjęcia portretowe w terenie. Na koniec wystawy. Właśnie zakończył się projekt stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo pod nazwą "Barwy natury…

Przygotowaliśmy 250 paczek dla seniorów!

Za nami pracowity grudzień. Oprócz pomocy przy organizacji Mikołajek w Przecławiu i przygotowaniu paczek dla dzieci - nasze stowarzyszenie wraz ze sponsorami przygotowało 250 paczek dla najstarszych mieszkańców gminy. W połowie grudnia, w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyło się pakowanie. Dzięki licznym pomocnikom, prace poszły ekspresowo.…
facebook_page_plugin

Zapraszamy do Przecławia na "Białą Sobotę"

biala-sobotaW sobotę, 15 września Stowarzyszenie "Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo" zaprasza wszystkich mieszkańców na "Białą Sobotę". To już trzecia impreza podczas której można skorzystać z konsultacji lekarzy specjalistów i wykonać bezpłatne badania. Gośćmi w tym roku będą: Wojskowe Centrum Krwiodawstwa, Pogotowie Ratunkowe, Policja, Żandarmeria Wojskowa oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Impreza rozpocznie się o godzinie 10:00 w Szkole Podstawowej w Przecławiu oraz na placu przed budynkiem szkoły.

 


Hasłem przewodnim tegorocznej imprezy jest "Zdrowie, Pomoc, Bezpieczeństwo". Czyli zadbamy o swoje zdrowie, nauczymy sie bezpieczeństwa i pomożemy innym. W tym dniu od godziny 10.00 do 14.00 będzie można skorzystać z konsultacji lekarskich u takich specjalistów jak : diabetolog, ortodonta, pulmonolog, stomatolog i internista. Będzie można wykonać sobie badania EKG, USG, cytologię, mammografię, spirometrię, sprawdzić poziom cholesterolu i cukru. To już trzecia "Biała Sobota" kiedy są z nami lekarze z przychodni "Salus" - Dr. Sylwia Napionek-Balińska oraz Dr. Bogusław Tarnowski oraz stomatolog i ortodonta z przychodni "Megi-Dent". Po raz kolejny przyjedzie do nas Mammobus. Bezpłatne badania mammograficzne będą mogły wykonać mieszkanki w wieku do 50 do 69 roku życia. Dla Pań od 40 do 50 lat, które nie są objęte bezpłatnym programem Urząd Gminy zakupił 20 dodatkowych badań.

Do Przecławia zawita Wojskowe Centrum Krwiodawstwa, które w ramach akcji "krewniacy" będzie pobierać krew od honorowych dawców oraz udzielać informacji co trzeba zrobić aby takim dawcą zostać. Gościć będziemy także specjalistów z Pogotowia Ratunkowego którzy przez 3 godziny będą udzielać szkolenia z pierwszej pomocy. W szkole podstawowej będzie można skorzystać z bezpłatnych porad adwokatów, którzy postarają się służyć mieszkańcom swoim doświadczeniem i pomogą rozwiązać problemy prawne. Przedstawiciele firmy "Poltransplant" podpowiedzą kto i na jakich zasadach może zostać dawcą szpiku kostnego. Dzięki wpisaniu na listę dawców tego bezcennego leku na białaczkę możemy uratować życie innemu człowiekowi.

Na placu przed szkołą odbędzie się piknik poświęcony bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego zaprezentujem symulator dachowania. Jest to auto, które odwóci się o 180 stopni aby pokazać kierowcy co się z nim dzieje w przypadku dachowania pojazdu. Żandarmeria Wojskowa nauczy nas zapinać pasy w samochodzie, dzięki symulatorowi zderzenia przy niskiej prędkości, każdy pasażer przekona się co to zderzenie czołowe z zapiętymi pasami. Komenda Wojewódzka Policji przeprowadzi edukację bezpieczeństwa oraz konkursy dla dzieci. Pokaże też dorosłym "alkogogle", to takie okulary o specjalnej konstrukcji, w których widzimy świat tak, jak osoba pod wpływem alkoholu.

Nie zabraknie atrakcji dla całej rodziny. Kolejny raz organizowany jest dziecięcy pchli targ - na którym można kupić, sprzedać lub wymienić się zabawkami, grami, książkami czy podręcznikami.  Nie zabraknie tradycyjnej juz kawiarenki w której bedzie można spróbować ciast z domowych wypieków oraz napić się kawy lub herbaty.

Zapraszamy ! 

plakat-biala-sobota-4-maly

 

2012-09-12 Zmiany, zmiany, zmiany.

Zmienili się specjaliści, którzy będa przyjmować podczas "Białej Soboty". Nie będzie : Diabetologa, Pulmonologa i Stomatologa. Będą za to nowi specjaliści : Okulista i Dermatolog.  Do Przecławia przyjedzie także : firma "Oriflame" - która zaprezentuje swoje kosmetyki oraz firma "Viva Natura" z Kamieńca - producent naturalnych soków owocowych. Otrzymaliśmy od "Czerwonej Torebki" 100 zestawów upominkowych dla dzieci, które będa nagrodami w konkursie bezpieczeństwa przeprowadzonym przez Policjantów.

Pin It