Spotkanie opłatkowe seniorów w Stobnie

W piątek 8 grudnia 2023 odbyło się już tradycyjne, coroczne Spotkanie Opłatkowe Seniorów, które zgromadziło kilkadziesiąt serdecznych osób z naszej lokalnej społeczności. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło nie tylko seniorów z naszej gminy, ale także zjednoczyło członków Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Powiatu Polickiego.  

Dnia Dziecka w Przecławiu [FOTORELACJA]

Wesoły i barwny dzień dla naszych najmłodszych mieszkańców przyniósł wiele radości i uśmiechów. 1 czerwca o godzinie 15:00 na terenie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyły się oficjalne gminne obchody Dnia Dziecka. Organizacja tego wydarzenia przyciągnęła zarówno małe, jak i większe dzieci, które mogły cieszyć się licznymi…

Rusza konkurs dla dzieci i młodzieży

Najmłodsze dzieci będą mogły wykazać się plastycznie, starsze fotograficznie, a młodzież będzie mogła nakręcić film. „Gmina Kołbaskowo oczami dzieci i młodzieży" - to tytuł konkurs organizowanego przez Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo, który rusza właśnie teraz i potrwa do końca maja. Dla zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.  

Zajączek odwiedził przedszkolaków

Na dzień przed przerwą Wielkanocną, zajączek stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo odwiedził maluchy w przedszkolach gminy Kołbaskowo. Nie zapomniał także o najmniejszych dzieciach w przecławskim żłobku. Były słodycze, upominki, uśmiechy na ustach oraz wspólne zdjęcia.  

"Barwy natury barwami życia" - finał projektu

Spotkania w świetlicach, warsztaty i nauka jak robić zdjęcia. Jakim sprzętem, w jakim oświetleniu i jakim plenerze? Potem wyjścia na łono natury, aby pokazać piękno otaczającej nas przyrody, lub wykonać ładne zdjęcia portretowe w terenie. Na koniec wystawy. Właśnie zakończył się projekt stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo pod nazwą "Barwy natury…

Przygotowaliśmy 250 paczek dla seniorów!

Za nami pracowity grudzień. Oprócz pomocy przy organizacji Mikołajek w Przecławiu i przygotowaniu paczek dla dzieci - nasze stowarzyszenie wraz ze sponsorami przygotowało 250 paczek dla najstarszych mieszkańców gminy. W połowie grudnia, w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyło się pakowanie. Dzięki licznym pomocnikom, prace poszły ekspresowo.…
facebook_page_plugin

Nasze pracowite koleżanki !

dozynki-w-kolbaskowieW tegorocznych dożynkach w Kołbaskowie po raz pierwszy zaprezentowano wieniec dożynkowy wykonany przez sołectwo Przecław. Było on efektem kilkutygodniowej ciężkiej i systematycznej pracy kilku mieszkanek Przecławia. Nasza wieś nigdy dotąd nie brała udziału w  konkursie. W tym roku, dzięki uporowi Basi Tatko - pomysłodawczyni  projektu - udało się zaprezentować wieniec sołectwa Przecław w Gminnych Dożynkach 2012.

 


 
 
Pomysł zrobienia wieńca zrodził się przed rokiem - mówi  Barbara Tatko - Obiecałam sobie wtedy, że stanę na głowie i wieniec zrobimy. Podczas festynu Kiełbaskowo w Kołbaskowie moją propozycję podchwycił sołtys Wojtek oraz cała obecna tam ekipa z Przecławia. Wszyscy zaoferowali swoją pomoc. Główne składniki wieńca to: żyto, owies i pszenica oraz  plony z działek i ogródków przecławian. Nie sposób wymienić  wszystkich twórców i pomocników - to m.in Renata Dudek, Ania Sypniewska, Dorota Trzebińska, Iwona Wierzbicka, Mirosława Tomczak, Krystyna Guzara, Bożena Szewczyk, Krystyna Chrzanowska, Maria Gotowicka, Ula Belko, Maria Dombrzalska i jeszcze kilka pań.
 
Dziękujemy członkiniom  naszego Stowarzyszenia  - Basi Tatko, Renacie Dudek, Dorocie Trzebińskiej, Iwonie Wierzbickiej, Mirce Tomczak, Krysi Guzarze i Ani Sypniewskiej za włączenie się do akcji. Dobra robota dziewczyny!

Pin It