Łatwiejsza nauka zdalna - pozyskaliśmy komputery dla potrzebujących uczniów.

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji szkoły pozostaną zamknięte do końca roku szkolnego. Jak będzie od 1 września - nie wiadomo. Dla uczniów oznacza to konieczność kontynuowania nauki zdalnej. To wygodne rozwiązanie pod warunkiem, że ma się dostęp do odpowiedniego sprzętu. Pandemia pokazała, że w naszej okolicy są jednak dzieci, którym…

Mieszkańcy gminy Kołbaskowo szyją maseczki - Ty też możesz pomóc #Masks4All

Ruszyła akcja "Maseczka dla mieszkańca". Dzięki niej każdy mieszkaniec Gminy Kołbaskowo będzie mógł bezpłatnie otrzymać maseczkę wielokrotnego użytku, która po wcześniejszej sterylizacji np. wypraniu w odpowiedniej temperaturze i wyprasowaniu, zmniejszy ryzyko zarażenia siebie i innych podczas przemieszczania się w przestrzeni publicznej. Dzięki specjalnej kieszonce możliwe jest zastosowanie filtra, który może…

Rozdaliśmy trzysta paczek - dziękujemy naszym pomocnikom!

Nasze stowarzyszenie kolejny raz przez cały grudzień i styczeń współorganizowało kilkanaście imprez choinkowych, które odbyły się w świetlicach na terenie całej gminy. W jednych z nich był poczęstunek i dzielenie się opłatkiem. W innych zabawy i konkursy oraz wspólne śpiewanie kolęd. Najważniejszym gościem każdego wieczoru był oczywiście Mikołaj, który pojawił…

Spotkanie opłatkowe w Stobnie.

W miniony weekend w świetlicy w Stobnie odbyło się spotkanie opłatkowe seniorów, którego honorowy patronat objęli Starosta Policki Andrzej Bednarek oraz Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz.    

Sadzenie krokusów w Przecławiu

Setki cebulek krokusów zasadzili wczoraj wzdłuż ul. Rekreacyjnej prowadzącej do niedawno otwartego kompleksu GOKSiR w Przecławiu członkowie stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo oraz mieszkańcy. Wiosną nasze oczy cieszyć będą piękne żółte i fioletowe kwiaty:)

Biała sobota po raz dziesiąty. Łatwiej zapobiegać - trudniej leczyć.

Stawiamy na profilaktykę - takie jest co roku motto "Białej Soboty", która odbyła się po raz dziesiąty w Przecławiu. Każdy z mieszkańców mógł już od 8:30 rano zbadać sobie krew a od 9:00 wykonać jedno z kilkunastu badań. Niektórzy z pacjentów opuścili szkolne sale-gabinety dopiero o godzinie 14:00. Tym razem…
facebook_page_plugin

Dookoła Przecławia w biegu pamięci bohaterów

dookola-przeclawiaDziś mieszkańcy gminy Kołbaskowo i nie tylko uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych. Punktualnie o 12.00 prawie 200 biegaczy pokonało dystans 1963m, który wytyczono dookoła Przecławia. Dzień wcześniej przy szkole podstawowej przygotowano specjalną wystawę patriotyczną. A w niedzielne popołudnie odbył się finał konkursu pt. "Wyklęci, Niezłomni, Nieśmiertelni"

 

 

 

Za nami bardzo deszczowy weekend. Ale także sportowy i patriotyczny. Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo wraz z fundacją Polskie Wartości zorganizowało bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem wilczym". Takie biegi odbyły się w całej Polsce. Długość każdego z nich wynosiła dokładnie 1963m - to nawiązanie do roku, w którym zginął ostatni ŻW Józef Franczak pseudonim "Lalek".

Liczba chętnych do udziału w biegu przerosła znacznie plany organizacyjne. Zestawy startowych, które przydzielone zostały we wcześniejszych zapisach elektronicznych, rozeszły się ekspresowo. Biegacze którzy otrzymali w zestawie okolicznościowy medal oraz podkoszulki mogli pobiec z wizerunkiem na piersi takich osób jak Danuta Siedzikówna ps. "Inka" czy Zygmunt Szendzielarz ps. „Łupaszka”.

 

To wyjątkowa impreza, a organizujemy ich wiele - mówi Renata Wójcik, prezes stowarzyszenia KPGK. Miała wymiar szczególny. Ważny był aspekt edukacyjny i wychowawczy. Zarówno dzieci jak i dorośli mogli poznać w ciekawy i niekonwencjonalny sposób fragment naszej historii. Kolejnym takim elementem jest promocja aktywnego spędzania czasu wolnego dla całych rodzin, w naszej gminie jest już tradycja biegania jako formy aktywności. Bardzo dziękujemy naszemu partnerowi Fundacja Polskich Wartości i Wojciechowi Woźniakowi za aktywne wparcie imprezy. Radiu Szczecin za promocję w eterze. Policji i Straży Gminnej za zabezpieczenie trasy biegu. Podziękowania także dla dyrektorów gimnazjum i szkoły podstawowej oraz pani Wójt która objęła patronatem całość imprezy i brała w niej aktywny udział.

 

Dziękujemy młodym Artystom z województwa zachodniopomorskiego za wzięcie udziału w konkursie na pracę plastyczną pt. „Wyklęci, Niezłomni, Nieśmiertelni” - mówi Łukasz Szełemej, współorganizator imprezy. Organizatorem konkursu była Fundacja Polskich Wartości a Patronat nad wydarzeniem objęło Kuratorium Oświaty Województwa Zachodniopomorskiego. Jury przyznało nagrody trzem najlepszym pracom w dwóch kategoriach: “Szkoła Podstawowa” i “Gimnazjum”, dwa wyróżnienia przyznała Polska Baza Genetyczna Ofiar Totalitaryzmów oraz kolejne dwa wyróżnienia przyznała Fundacja Polskich Wartości. Nagrodziliśmy wyróżnieniem nauczyciela, którego podopieczni przesłali największa liczbę prac, a także dwie prace w głosowaniu internetowym.

 

Uroczyste wręczenie nagród laureatom odbyło się po biegu “Tropem Wilczym” w Przecławiu.

 

 

Pin It