Łatwiejsza nauka zdalna - pozyskaliśmy komputery dla potrzebujących uczniów.

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji szkoły pozostaną zamknięte do końca roku szkolnego. Jak będzie od 1 września - nie wiadomo. Dla uczniów oznacza to konieczność kontynuowania nauki zdalnej. To wygodne rozwiązanie pod warunkiem, że ma się dostęp do odpowiedniego sprzętu. Pandemia pokazała, że w naszej okolicy są jednak dzieci, którym…

Mieszkańcy gminy Kołbaskowo szyją maseczki - Ty też możesz pomóc #Masks4All

Ruszyła akcja "Maseczka dla mieszkańca". Dzięki niej każdy mieszkaniec Gminy Kołbaskowo będzie mógł bezpłatnie otrzymać maseczkę wielokrotnego użytku, która po wcześniejszej sterylizacji np. wypraniu w odpowiedniej temperaturze i wyprasowaniu, zmniejszy ryzyko zarażenia siebie i innych podczas przemieszczania się w przestrzeni publicznej. Dzięki specjalnej kieszonce możliwe jest zastosowanie filtra, który może…

Rozdaliśmy trzysta paczek - dziękujemy naszym pomocnikom!

Nasze stowarzyszenie kolejny raz przez cały grudzień i styczeń współorganizowało kilkanaście imprez choinkowych, które odbyły się w świetlicach na terenie całej gminy. W jednych z nich był poczęstunek i dzielenie się opłatkiem. W innych zabawy i konkursy oraz wspólne śpiewanie kolęd. Najważniejszym gościem każdego wieczoru był oczywiście Mikołaj, który pojawił…

Spotkanie opłatkowe w Stobnie.

W miniony weekend w świetlicy w Stobnie odbyło się spotkanie opłatkowe seniorów, którego honorowy patronat objęli Starosta Policki Andrzej Bednarek oraz Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz.    

Sadzenie krokusów w Przecławiu

Setki cebulek krokusów zasadzili wczoraj wzdłuż ul. Rekreacyjnej prowadzącej do niedawno otwartego kompleksu GOKSiR w Przecławiu członkowie stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo oraz mieszkańcy. Wiosną nasze oczy cieszyć będą piękne żółte i fioletowe kwiaty:)

Biała sobota po raz dziesiąty. Łatwiej zapobiegać - trudniej leczyć.

Stawiamy na profilaktykę - takie jest co roku motto "Białej Soboty", która odbyła się po raz dziesiąty w Przecławiu. Każdy z mieszkańców mógł już od 8:30 rano zbadać sobie krew a od 9:00 wykonać jedno z kilkunastu badań. Niektórzy z pacjentów opuścili szkolne sale-gabinety dopiero o godzinie 14:00. Tym razem…
facebook_page_plugin

Sadzenie krokusów i rajd rowerowy.

rajd-i-krokusyTo była chłodna, deszczowa i kapryśna sobota. W mijający weekend na terenie naszej gminy zaplanowano dwa wydarzenia. Pierwszym z nich było sadzenie krokusów przy ścieżkach pieszo-rowerowych w okolicy Przecławia. Drugą był gminny rajd rowerowy ze startem i metą w Stobnie. Okazuje się, że pomimo niepewnej pogody na frekwencję nie można było narzekać.

 

 

 


Pomysł posadzenia kilku tysięcy krokusów między Warzymicami a Przecławiem zrodził się dokładnie rok temu. Wtedy to mieszkańcy przy wsparciu członków stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo zasadzili siedem tysięcy cebulek. Efekty pracy widać było wiosną tego roku kiedy na trasie pieszo-rowerowej z Przecławia do Warzymic zakwitły setki krokusów w kolorach żółtym i fioletowym.

W tym roku cebulek było dwa razy więcej. Część z nich posadzono przy Biedronce i Hotelu Dworskim w Przecławiu. Kolejną część cebulek wysadzono przy skateparku. Największe ilości poszły na "Szwarcówkę" - czyli ścieżkę od Przecławia do Kołbaskowa. Problem w tym że trasa jest długa, a cebulek starczyło tylko do zjazdu w dół zaraz za Przecławiem.

Miejmy nadzieję, że cebulki będą się rozrastać w kolejnych latach i krokusy staną się liczniejsze. Organizatorzy zapowiadają kolejne akcje zasadzania w przyszłym roku, miejmy nadzieję przy lepszej pogodzie.


W sobotnie popołudnie odbył się rajd rowerowy "Szlakiem świetlic w Gminie Kołbaskowo". Organizator, sołectwo Stobno, podsumowało go krótko : 120 uczestników imprezy, 62 rowerzystów, wspaniała pogoda i niebywała wytrwałość rowerzystów. Rowerzyści przejechali trasę około 17 km ze Stobna przez Bobolin, Warnik, Barnisław i Będargowo. Na mecie w świetlicy w Stobnie czekały medale, nagrody, ognisko oraz wieczorna zabawa. Okazuje się, że uczestnicy po zmaganiach na trasie mieli jeszcze siły do wspólnej zabawy. Wieczór upłynął na występach Siadliczanek i grupy Retro oraz z muzyką na żywo w wykonaniu gwiazdy wieczoru - Adama.

 

Pin It