Łatwiejsza nauka zdalna - pozyskaliśmy komputery dla potrzebujących uczniów.

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji szkoły pozostaną zamknięte do końca roku szkolnego. Jak będzie od 1 września - nie wiadomo. Dla uczniów oznacza to konieczność kontynuowania nauki zdalnej. To wygodne rozwiązanie pod warunkiem, że ma się dostęp do odpowiedniego sprzętu. Pandemia pokazała, że w naszej okolicy są jednak dzieci, którym…

Mieszkańcy gminy Kołbaskowo szyją maseczki - Ty też możesz pomóc #Masks4All

Ruszyła akcja "Maseczka dla mieszkańca". Dzięki niej każdy mieszkaniec Gminy Kołbaskowo będzie mógł bezpłatnie otrzymać maseczkę wielokrotnego użytku, która po wcześniejszej sterylizacji np. wypraniu w odpowiedniej temperaturze i wyprasowaniu, zmniejszy ryzyko zarażenia siebie i innych podczas przemieszczania się w przestrzeni publicznej. Dzięki specjalnej kieszonce możliwe jest zastosowanie filtra, który może…

Rozdaliśmy trzysta paczek - dziękujemy naszym pomocnikom!

Nasze stowarzyszenie kolejny raz przez cały grudzień i styczeń współorganizowało kilkanaście imprez choinkowych, które odbyły się w świetlicach na terenie całej gminy. W jednych z nich był poczęstunek i dzielenie się opłatkiem. W innych zabawy i konkursy oraz wspólne śpiewanie kolęd. Najważniejszym gościem każdego wieczoru był oczywiście Mikołaj, który pojawił…

Spotkanie opłatkowe w Stobnie.

W miniony weekend w świetlicy w Stobnie odbyło się spotkanie opłatkowe seniorów, którego honorowy patronat objęli Starosta Policki Andrzej Bednarek oraz Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz.    

Sadzenie krokusów w Przecławiu

Setki cebulek krokusów zasadzili wczoraj wzdłuż ul. Rekreacyjnej prowadzącej do niedawno otwartego kompleksu GOKSiR w Przecławiu członkowie stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo oraz mieszkańcy. Wiosną nasze oczy cieszyć będą piękne żółte i fioletowe kwiaty:)

Biała sobota po raz dziesiąty. Łatwiej zapobiegać - trudniej leczyć.

Stawiamy na profilaktykę - takie jest co roku motto "Białej Soboty", która odbyła się po raz dziesiąty w Przecławiu. Każdy z mieszkańców mógł już od 8:30 rano zbadać sobie krew a od 9:00 wykonać jedno z kilkunastu badań. Niektórzy z pacjentów opuścili szkolne sale-gabinety dopiero o godzinie 14:00. Tym razem…
facebook_page_plugin

Mieszkańcy pytali - radni odpowiadali

spotkanie-na-sciezceW poniedziałkowe popołudnie w okolicach hotelu "Dworski" na mieszkańców przez dwie godziny czekali wójt i radni. Było to, wzorowane na zeszłorocznym, spotkanie przy ścieżce z Klubem Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. Pytań i uwag do samorządowców było dużo, odpowiedzi i chęci pomocy też.

 

 

 

 

Od lat zainteresowanie sprawami lokalnymi w gminie Kołbaskowo jest znikome. Na zebrania sołeckie przychodzi kilkanaście osób, na sesję rady gminy prawie nikt. Posiedzenia komisji stałych przy radzie gminy też są otwarte dla mieszkańców - ale niestety goście nie przychodzą. A to właśnie na poziomie lokalnym toczy się nasze życie. Do zadań samorządu należy m.in. budowa chodników, dróg lokalnych czy oświetlenia. To oni finansują z budżetu utrzymanie szkół, przedszkoli, świetlic czy bibliotek. Gmina zleca i dotuje publiczny transport. Planuje nowe inwestycje publiczne, buduje i utrzymuje sieci wod-kan.

Z inicjatywą spontanicznego spotkania z mieszkańcami podczas popołudniowego spaceru wyszli radni skupieni przy Klubie Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. Obecna na spotkaniu była także Wójt Małgorzata Schwarz, Przewodniczący Rady Gminy Zbiegniew Szczuplak oraz sołtys Przecławia Wojciech Woźniak. Pytań i uwag ze strony mieszkańców było wiele.


Tematem rozmów były m.in problemy parkingowe na osiedlach w Przecławiu i Warzymicach, jakość wody i przerwy w jej dostawach. Rozmawiano także o korkach na drodze krajowej nr 13, planowanej obwodnicy z ronda Hakena do Autostrady A6. Mieszkańcy pytali także o nowe chodniki które mają powstać w Warzymicach oraz planowaną budowę Gminnego Domu Kultury.

Pin It