Łatwiejsza nauka zdalna - pozyskaliśmy komputery dla potrzebujących uczniów.

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji szkoły pozostaną zamknięte do końca roku szkolnego. Jak będzie od 1 września - nie wiadomo. Dla uczniów oznacza to konieczność kontynuowania nauki zdalnej. To wygodne rozwiązanie pod warunkiem, że ma się dostęp do odpowiedniego sprzętu. Pandemia pokazała, że w naszej okolicy są jednak dzieci, którym…

Mieszkańcy gminy Kołbaskowo szyją maseczki - Ty też możesz pomóc #Masks4All

Ruszyła akcja "Maseczka dla mieszkańca". Dzięki niej każdy mieszkaniec Gminy Kołbaskowo będzie mógł bezpłatnie otrzymać maseczkę wielokrotnego użytku, która po wcześniejszej sterylizacji np. wypraniu w odpowiedniej temperaturze i wyprasowaniu, zmniejszy ryzyko zarażenia siebie i innych podczas przemieszczania się w przestrzeni publicznej. Dzięki specjalnej kieszonce możliwe jest zastosowanie filtra, który może…

Rozdaliśmy trzysta paczek - dziękujemy naszym pomocnikom!

Nasze stowarzyszenie kolejny raz przez cały grudzień i styczeń współorganizowało kilkanaście imprez choinkowych, które odbyły się w świetlicach na terenie całej gminy. W jednych z nich był poczęstunek i dzielenie się opłatkiem. W innych zabawy i konkursy oraz wspólne śpiewanie kolęd. Najważniejszym gościem każdego wieczoru był oczywiście Mikołaj, który pojawił…

Spotkanie opłatkowe w Stobnie.

W miniony weekend w świetlicy w Stobnie odbyło się spotkanie opłatkowe seniorów, którego honorowy patronat objęli Starosta Policki Andrzej Bednarek oraz Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz.    

Sadzenie krokusów w Przecławiu

Setki cebulek krokusów zasadzili wczoraj wzdłuż ul. Rekreacyjnej prowadzącej do niedawno otwartego kompleksu GOKSiR w Przecławiu członkowie stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo oraz mieszkańcy. Wiosną nasze oczy cieszyć będą piękne żółte i fioletowe kwiaty:)

Biała sobota po raz dziesiąty. Łatwiej zapobiegać - trudniej leczyć.

Stawiamy na profilaktykę - takie jest co roku motto "Białej Soboty", która odbyła się po raz dziesiąty w Przecławiu. Każdy z mieszkańców mógł już od 8:30 rano zbadać sobie krew a od 9:00 wykonać jedno z kilkunastu badań. Niektórzy z pacjentów opuścili szkolne sale-gabinety dopiero o godzinie 14:00. Tym razem…
facebook_page_plugin

Halloween 2015 - fotorelacja i konkurs

halloween-2015W czwartek 29 października przed hotelem Dworskim odbyła się impreza Halloweenowa na której pojawiło się prawie dwustu przebierańców z całej gminy Kołbaskowo. Organizator - Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo - przygotowało dla wszystkich konkursy i zabawy. Po przejściu specjalnej ścieżki zadań uczestnicy otrzymali słodkie nagrody. Ruszył także konkurs na najlepsze przebranie.

 

 

 

Podobnie jak w poprzednich latach uczestnicy zabawy zostali podzieleni na 10-osobowe drużyny, których zadaniem było przejść specjalną ścieżkę złożoną z dziesięci zadań. Było m.in. rzut cukierkami do celu, grupowe skakanie na skakance, straszne memory, malowanie rękawicy, diabelski taniec, kalambury oraz wyciąganie fantów z pajęczanego pudełka.

Ogłoszony został także konkurs na najlepsze przebranie . Głosowanie odbywa się na facebookowym profilu portalu przeclaw24 ( www.facebook.com/Przeclaw24 ) - dla dziesięciu najlepszych czekają nagrody. Na kolejnej dziesiątki - nagrody pocieszenia. Głosujemy "lajkami" pod adresem galerii - https://www.facebook.com/media/set/?set=a.941256032601438.1073741838.108543112539405&type=3

Stowarzysznie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo pragnie podziękować wszystkim, którzy aktywnie zaangażowali się w organizację tej nieziemskiej imprezy. W organizację naszej imprezy zaangażowało się wiele osób, którym bardzo serdecznie dziękujemy - mówi Małgorzata Dzieciniak z KPGK. Pomógł nam bardzo "Kulinarny Szczecin" - portal zrzeszający szczecińskich restauratorów, szefów kuchni oraz wszelkich sympatyków i pasjonatów sztuki kulinarnej. Bardzo chętnie wsparli inicjatywę naszego Stowarzyszenia, przekazując słodycze, zabawki oraz ogromnych rozmiarów dynię, na potrzeby zorganizowania fantastycznej zabawy dla dzieci z naszej Gminy. W planach mamy dalszą owocną i smaczną współpracę.

 Organizatorzy składaja także podziękowania restauracjom "Evil Ristorante Italiano" - www.evil.szczecin.pl oraz Gospoda Herbu Korab ze Szczecina z ul. Kwiatowej 53. Podziękowania także dla sieci "Makro Cash And Carry" z ulicy Południowej w Szczecinie oraz hipermarketu "Auchan" w Ustowie

 


Pin It