Łatwiejsza nauka zdalna - pozyskaliśmy komputery dla potrzebujących uczniów.

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji szkoły pozostaną zamknięte do końca roku szkolnego. Jak będzie od 1 września - nie wiadomo. Dla uczniów oznacza to konieczność kontynuowania nauki zdalnej. To wygodne rozwiązanie pod warunkiem, że ma się dostęp do odpowiedniego sprzętu. Pandemia pokazała, że w naszej okolicy są jednak dzieci, którym…

Mieszkańcy gminy Kołbaskowo szyją maseczki - Ty też możesz pomóc #Masks4All

Ruszyła akcja "Maseczka dla mieszkańca". Dzięki niej każdy mieszkaniec Gminy Kołbaskowo będzie mógł bezpłatnie otrzymać maseczkę wielokrotnego użytku, która po wcześniejszej sterylizacji np. wypraniu w odpowiedniej temperaturze i wyprasowaniu, zmniejszy ryzyko zarażenia siebie i innych podczas przemieszczania się w przestrzeni publicznej. Dzięki specjalnej kieszonce możliwe jest zastosowanie filtra, który może…

Rozdaliśmy trzysta paczek - dziękujemy naszym pomocnikom!

Nasze stowarzyszenie kolejny raz przez cały grudzień i styczeń współorganizowało kilkanaście imprez choinkowych, które odbyły się w świetlicach na terenie całej gminy. W jednych z nich był poczęstunek i dzielenie się opłatkiem. W innych zabawy i konkursy oraz wspólne śpiewanie kolęd. Najważniejszym gościem każdego wieczoru był oczywiście Mikołaj, który pojawił…

Spotkanie opłatkowe w Stobnie.

W miniony weekend w świetlicy w Stobnie odbyło się spotkanie opłatkowe seniorów, którego honorowy patronat objęli Starosta Policki Andrzej Bednarek oraz Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz.    

Sadzenie krokusów w Przecławiu

Setki cebulek krokusów zasadzili wczoraj wzdłuż ul. Rekreacyjnej prowadzącej do niedawno otwartego kompleksu GOKSiR w Przecławiu członkowie stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo oraz mieszkańcy. Wiosną nasze oczy cieszyć będą piękne żółte i fioletowe kwiaty:)

Biała sobota po raz dziesiąty. Łatwiej zapobiegać - trudniej leczyć.

Stawiamy na profilaktykę - takie jest co roku motto "Białej Soboty", która odbyła się po raz dziesiąty w Przecławiu. Każdy z mieszkańców mógł już od 8:30 rano zbadać sobie krew a od 9:00 wykonać jedno z kilkunastu badań. Niektórzy z pacjentów opuścili szkolne sale-gabinety dopiero o godzinie 14:00. Tym razem…
facebook_page_plugin

Piąta "Biała Sobota" za nami.

piata-biala-sobota13 września na terenie Gimnazjum można było skorzystać z porad specjalistów, wykonać podstawowe badania lekarskie oraz uczestniczyć w interesujących wykładach. Dzięki pomocy wielu osób udało się w jednym miejscu skupić lekarzy-specjalistów takich jak : pediatra, ginekolog, endokrynolog, laryngolog, dermatolog czy ortopeda. Na parkingu gimnazjalnym podstawił się mammobus oraz mobilny gabinet rentgenowski. Równolegle z białą sobotą odbył się pchli targ oraz inne imprezy towarzyszące.

 

 

To już piąta "Biała Sobota" zorganizowana przez Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. W tym roku imprezę wsparło sołectwo Przecław oraz wójt gminy Kołbaskowo - M. Schwarz. Przez cztery godziny sale gimnazjum publicznego w Przecławiu zamieniły się w gabinety lekarskie. Oprócz konsultacji specjalistycznych można było także wykonać kompleksowe badania krwi, prześwietlenie RTG klatki piersiowej oraz badanie mammograficzne piersi.

Wśród wydarzeń towarzyszących były m.in. wykłady na temat chorób nowotworowych prowadzonych przez prof. Lubińskiego oraz Romę Raciborską. W holu szkoły były także stoiska Stowarzyszenia „Kwiat Kobiecości” oraz Poradni Żywieniowej Łukasza Stańskiego – "Vitea" gdzie można było sprawdzić swoje BMI oraz otrzymać porady od dietetyka.

Impreza odbywała się także w kilku miejscach poza szkołą. Stomatolodzy w gabinetach "Medentes" wykonywali bezpłatne przeglądy stomatologiczne a w przychodni Dr. Żulińskiego pacjentki mogły wykonać badania ginekologiczne oraz cytologię. Na parkingu szkolnym Straż Gminna wraz z Policją przeprowadzała szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Dla chętnych rowerzystów przeprowadzone zostały egzaminy na kartę rowerową.

Gimnazjalny sklepik zamienił się w kawiarenkę gdzie można było nabyć domowe wypieki oraz naturalne soki "Viva Natura" z Kamieńca.

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim osobom oraz instytucjom bez których organizacja kolejnej "Białej Soboty" nie byłaby możliwa.

 

Pin It