Łatwiejsza nauka zdalna - pozyskaliśmy komputery dla potrzebujących uczniów.

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji szkoły pozostaną zamknięte do końca roku szkolnego. Jak będzie od 1 września - nie wiadomo. Dla uczniów oznacza to konieczność kontynuowania nauki zdalnej. To wygodne rozwiązanie pod warunkiem, że ma się dostęp do odpowiedniego sprzętu. Pandemia pokazała, że w naszej okolicy są jednak dzieci, którym…

Mieszkańcy gminy Kołbaskowo szyją maseczki - Ty też możesz pomóc #Masks4All

Ruszyła akcja "Maseczka dla mieszkańca". Dzięki niej każdy mieszkaniec Gminy Kołbaskowo będzie mógł bezpłatnie otrzymać maseczkę wielokrotnego użytku, która po wcześniejszej sterylizacji np. wypraniu w odpowiedniej temperaturze i wyprasowaniu, zmniejszy ryzyko zarażenia siebie i innych podczas przemieszczania się w przestrzeni publicznej. Dzięki specjalnej kieszonce możliwe jest zastosowanie filtra, który może…

Rozdaliśmy trzysta paczek - dziękujemy naszym pomocnikom!

Nasze stowarzyszenie kolejny raz przez cały grudzień i styczeń współorganizowało kilkanaście imprez choinkowych, które odbyły się w świetlicach na terenie całej gminy. W jednych z nich był poczęstunek i dzielenie się opłatkiem. W innych zabawy i konkursy oraz wspólne śpiewanie kolęd. Najważniejszym gościem każdego wieczoru był oczywiście Mikołaj, który pojawił…

Spotkanie opłatkowe w Stobnie.

W miniony weekend w świetlicy w Stobnie odbyło się spotkanie opłatkowe seniorów, którego honorowy patronat objęli Starosta Policki Andrzej Bednarek oraz Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz.    

Sadzenie krokusów w Przecławiu

Setki cebulek krokusów zasadzili wczoraj wzdłuż ul. Rekreacyjnej prowadzącej do niedawno otwartego kompleksu GOKSiR w Przecławiu członkowie stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo oraz mieszkańcy. Wiosną nasze oczy cieszyć będą piękne żółte i fioletowe kwiaty:)

Biała sobota po raz dziesiąty. Łatwiej zapobiegać - trudniej leczyć.

Stawiamy na profilaktykę - takie jest co roku motto "Białej Soboty", która odbyła się po raz dziesiąty w Przecławiu. Każdy z mieszkańców mógł już od 8:30 rano zbadać sobie krew a od 9:00 wykonać jedno z kilkunastu badań. Niektórzy z pacjentów opuścili szkolne sale-gabinety dopiero o godzinie 14:00. Tym razem…
facebook_page_plugin

Pomogliśmy bezdomnym zwierzętom.

pomoglismy-zwierzetomNa początku wakacji odbyła się dwudniowa zbiórka żywności dla bezdomnych zwierząt. Akcja, którą po raz czwarty zorganizowało Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo, spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. Tym razem udało się zgromadzić ponad 300 kg karmy, która trafiła do Międzygminnego Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej.

 

 

 

Oprócz członków Stowarzyszenia KPGK do akcji licznie włączyły się dzieci, które wytrwale kwestowali w osiedlowej Biedronce. Byli to m.in. Filip Drzewiecki, Olga Tatko, Amelka Kwiatkowska, Dominika Środa, Zuzanna Śliwa i Marta Purtak. Zwierzęta bezdomne są bezbronne i ciężko im zdobyć pożywienie. Nic nie mają do jedzenia i warto im pomagać - mówi 6 letni Filip, najmłodszy uczestnik zbiórki, który dopytuje się czy akcja będzie też trwać częściej i dłużej. Podczas zbiórki odbyła się także akcja informacyjna pod nazwą "Jedenaste : Nie Porzucaj !" - mająca na celu uświadomienie właścicielom czworonogów, że wakacje to nie jest powód do wyrzucania zwierzaka z domu.

 

W imieniu naszych podopiecznych bardzo serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo za zorganizowanie zbiórki karmy dla naszych zwierzaków - mówi Katarzyna Hermanowicz, kierownik schroniska w Dobrej. Zaobserwowaliśmy zdecydowanie wyższą ilość psów dostarczanych do naszego Schroniska. Dlaczego tak się dzieje ? Czy w wakacje ludzie przestają kochać swoje zwierzęta ? To pytanie powinno się zadać wszystkim tym, którzy zgubili swoje psy i ich nie szukają. Przecież na wszystkich portalach internetowych wszystkich czterech gmin są ogłoszenia o istnieniu Schroniska w Dobrej, jest nasza strona internetowa i jesteśmy również na facebooku. Ponadto wszystkie służby gminne również wiedzą i udzielają informacji o możliwościach odnalezienia swoich podopiecznych w naszej placówce. Dlaczego więc, wakacje to czas na porzucanie swoich „domowników”. Jest to bardzo smutne i przygnębiające. Dlatego bardzo się cieszymy, gdy pojawiają się takie Stowarzyszenia, które chcą pomóc a los bezdomnych zwierząt nie jest im obojętny. Dziękujemy.

 

Na dzień dzisiejszy w Dobrej przebywa 48 psów i aż 35 kociąt. Skąd tyle kociąt? To wynik braku sterylizacji kotów domowych, a także wolno żyjących, który doprowadza do corocznego przepełnienia wszystkich schronisk. Przypominamy, iż każdy ma prawo i powinien dostarczyć do Schroniska ślepe mioty, w celu poddania ich humanitarnej eutanazji. Usługa ta jest nieodpłatna a mioty przyjmowane są przez całą dobę. Na pewno między innymi w taki sposób przyczynimy się do ograniczenia populacji niechcianych zwierząt. Inną formą ograniczenia populacji jest sterylizacja i kastracja wolno żyjących kotów. Informacji na temat sterylizacji wolno żyjących kotów udzielają gminy.

 

Schronisko, do którego trafiają także zwierzęta z naszej gminy, aktywnie prowadzi akcje adopcyjne. Każdy zwierzak niecierpliwie czeka na moment opuszczenia krat, pogłaskania i pokochania przez przyszłego nowego właściciela. Dodatkowo każdy adoptowany pies ma możliwość uczestniczenia w miesięcznym, nieodpłatnym szkoleniu na posłuszeństwo.

 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzania schroniska które jest czynne codziennie, także w soboty i niedzielę, w godzinach 8.00-16.00. Informacje pod tel 508 222 247 oraz na stronie www.schronisko.dobraszczecinska.pl

 

Pin It