Łatwiejsza nauka zdalna - pozyskaliśmy komputery dla potrzebujących uczniów.

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji szkoły pozostaną zamknięte do końca roku szkolnego. Jak będzie od 1 września - nie wiadomo. Dla uczniów oznacza to konieczność kontynuowania nauki zdalnej. To wygodne rozwiązanie pod warunkiem, że ma się dostęp do odpowiedniego sprzętu. Pandemia pokazała, że w naszej okolicy są jednak dzieci, którym…

Mieszkańcy gminy Kołbaskowo szyją maseczki - Ty też możesz pomóc #Masks4All

Ruszyła akcja "Maseczka dla mieszkańca". Dzięki niej każdy mieszkaniec Gminy Kołbaskowo będzie mógł bezpłatnie otrzymać maseczkę wielokrotnego użytku, która po wcześniejszej sterylizacji np. wypraniu w odpowiedniej temperaturze i wyprasowaniu, zmniejszy ryzyko zarażenia siebie i innych podczas przemieszczania się w przestrzeni publicznej. Dzięki specjalnej kieszonce możliwe jest zastosowanie filtra, który może…

Rozdaliśmy trzysta paczek - dziękujemy naszym pomocnikom!

Nasze stowarzyszenie kolejny raz przez cały grudzień i styczeń współorganizowało kilkanaście imprez choinkowych, które odbyły się w świetlicach na terenie całej gminy. W jednych z nich był poczęstunek i dzielenie się opłatkiem. W innych zabawy i konkursy oraz wspólne śpiewanie kolęd. Najważniejszym gościem każdego wieczoru był oczywiście Mikołaj, który pojawił…

Spotkanie opłatkowe w Stobnie.

W miniony weekend w świetlicy w Stobnie odbyło się spotkanie opłatkowe seniorów, którego honorowy patronat objęli Starosta Policki Andrzej Bednarek oraz Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz.    

Sadzenie krokusów w Przecławiu

Setki cebulek krokusów zasadzili wczoraj wzdłuż ul. Rekreacyjnej prowadzącej do niedawno otwartego kompleksu GOKSiR w Przecławiu członkowie stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo oraz mieszkańcy. Wiosną nasze oczy cieszyć będą piękne żółte i fioletowe kwiaty:)

Biała sobota po raz dziesiąty. Łatwiej zapobiegać - trudniej leczyć.

Stawiamy na profilaktykę - takie jest co roku motto "Białej Soboty", która odbyła się po raz dziesiąty w Przecławiu. Każdy z mieszkańców mógł już od 8:30 rano zbadać sobie krew a od 9:00 wykonać jedno z kilkunastu badań. Niektórzy z pacjentów opuścili szkolne sale-gabinety dopiero o godzinie 14:00. Tym razem…
facebook_page_plugin

Pomóżmy zwierzętom !

zbiorka-karmy-Dziś, 1 lipca obchodziliśmy Światowy Dzień Psa. Z okazji takiego święta można nie tylko pobawić się z ulubionym czworonogiem, ale i także wspomóc okoliczne schroniska. W najbliższy czwartek i piątek stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo organizuje kolejną zbiórkę karmy. Powędruje ona nowo-otwartego międzygminnego schroniska dla bezdomnych zwierząt w Dobrej.

 

 

 

W tym roku akcja odbędzie się także w "Biedronce", tylko że dla odmiany przez dwa dni - mówi Barbara Tatko. Czekamy na was od 16:00 do 20:00. Będziemy także edukować mieszkańców żę zwierzę to nie przedmiot - szczególnie teraz przed wakacjami. Wielu nieodpowiedzialnych ludzi wyrzuca je jak zbyteczną rzecz, a schroniska zapełniają się bezdomnymi psami i kotami, których teraz właśnie chcemy wspomóc organizując taką akcję.

 

Najbardziej przydadzą się ryż, kasza, gotowa karma dla szczeniąt i kociąt w puszkach i workach. Zwierzaki czekają również na koce, materace i pledy, które ochronią je zimą przed mrozem.

 

To już czwarta akcja tego typu. Pierwszy raz odbyła się w 2011 roku. Na pomysł wpadły dzieci z klubu "Mali przecławscy przyjaciele zwierząt". Okazało się że kilka dziewczynek w jeden dzień zebrało kilkaset kilogramów karmy, która zawiozło do trzech okolicznych schronisk. Z roku na rok wynik był coraz lepszy. W ostatnich trzech akcjach, przy wsparciu Stowarzyszenia KPGK, za każdym razem zebrano minimum jedną tonę.

 

Czekamy na was w czwartek 3 lipca oraz w piątek 4 lipca od 16:00 do 20:00 w przecławskiej biedronce. !

 

zbiorka-karmy-plakat

Pin It